14 KÖYE SOBA YARDIMI

Orman İşletme Şefliği tarafından hazırlanan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında, 14 köyde 220 adet soba dağıtımı yapıldı.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:14
0
881
0
AA aa
14 KÖYE SOBA YARDIMI

Genç ilçesine bağlı 14 köye soba yardımı yapıldı. Murat Nehri boyunca Elazığ, Muş ve Bingöl illerini kapsayan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi'nde Genç ilçesi, Lediz Havzası Projesi ve Vahkin-Çanakçı Mikro havzası olmak üzere iki farklı projeden faydalanıyor. Arazi verimliliğinin artırılması, proje alanında yaşayan yöre halkının geçim şartlarının iyileştirilmesi, gelirlerinin artırılması, tarımsal kaynaklı kirliliğin azaltılması, marjinal alanlar üzerindeki baskının azaltılması, orman, tarım ve su kaynaklarının korunup geliştirilmesi, toprak aşınımı ve erozyonun önlenmesi, taşkın ve sel zararlarının azaltılması, istihdam sağlanıp göçün azaltılması ve kurumsal kapasitelerinin arttırılması gibi bir çok aşaması bulunan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında köylünün yaşam koşullarının iyileştirilmesi adı altında 14 köye toplam 220 adet kuzineli soba dağıtımı yapıldı.

Bingöl Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü'nün de içinde bulunduğu heyet köylerin ihtiyacı olan sobaları köy muhtarlarına teslim etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR”

Hazırlanan proje ile köylülerin sorunları birer birer çözülürken köy muhtarları ise, “Kış şartlarının çok çetin geçtiği köylerimizde dağıtılan sobalar için yetkililere ne kadar teşekkür etsek az. Hazırlanan proje ile köylülerimiz daha yaşanabilir bir hayat sürecekler. Bu projede emeği geçen herkese köy halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın