14 KÖYE SOBA YARDIMI

Orman İşletme Şefliği tarafından hazırlanan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında, 14 köyde 220 adet soba dağıtımı yapıldı.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:14
0
602
0
AA aa
14 KÖYE SOBA YARDIMI

Genç ilçesine bağlı 14 köye soba yardımı yapıldı. Murat Nehri boyunca Elazığ, Muş ve Bingöl illerini kapsayan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi'nde Genç ilçesi, Lediz Havzası Projesi ve Vahkin-Çanakçı Mikro havzası olmak üzere iki farklı projeden faydalanıyor. Arazi verimliliğinin artırılması, proje alanında yaşayan yöre halkının geçim şartlarının iyileştirilmesi, gelirlerinin artırılması, tarımsal kaynaklı kirliliğin azaltılması, marjinal alanlar üzerindeki baskının azaltılması, orman, tarım ve su kaynaklarının korunup geliştirilmesi, toprak aşınımı ve erozyonun önlenmesi, taşkın ve sel zararlarının azaltılması, istihdam sağlanıp göçün azaltılması ve kurumsal kapasitelerinin arttırılması gibi bir çok aşaması bulunan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında köylünün yaşam koşullarının iyileştirilmesi adı altında 14 köye toplam 220 adet kuzineli soba dağıtımı yapıldı.

Bingöl Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü'nün de içinde bulunduğu heyet köylerin ihtiyacı olan sobaları köy muhtarlarına teslim etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR”

Hazırlanan proje ile köylülerin sorunları birer birer çözülürken köy muhtarları ise, “Kış şartlarının çok çetin geçtiği köylerimizde dağıtılan sobalar için yetkililere ne kadar teşekkür etsek az. Hazırlanan proje ile köylülerimiz daha yaşanabilir bir hayat sürecekler. Bu projede emeği geçen herkese köy halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:26
BU KADARINA DA PES!
BU KADARINA DA PES!
Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.
01.12.2019
15:24
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:20
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın