3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beyaz Bayrak alarak hijyenik bir ortamda eğitim verdiğini kanıtladı.

20 EKİM 2019 PAZAR 11:51
0
441
0
AA aa
3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

“Okulların ortak kullanım alanlarında temizlik ve hijyen konusunda okul müdürlüklerinin çalışmalar yapmasının teşvik edilmesini, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini” amaçlayan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan kontrollerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan 13 okula “ Beyaz Bayrak” verildi. 13 okul arasında beyaz bayrak almayı başaran Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu, bu başarıları ile gururlandırdı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEBRİK

Beyaz bayrak almayı hak eden 3 okulu tebrik eden Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "İlçemizde daha önce İbn-i Sina MTAL tarafından almaya hak kazanılan Beyaz Bayrak Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu tarafından da kazanıldı. Temiz okul, sağlıklı okul sloganıyla dağıtılan ve bir dizi değerlendirme sonucu temiz olan okullara verilen bayrak ilçemiz okullarında adeta bir seferberliğe dönüşmüştür. 3 okulumuzu da göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın