3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beyaz Bayrak alarak hijyenik bir ortamda eğitim verdiğini kanıtladı.

20 EKİM 2019 PAZAR 11:51
0
738
0
AA aa
3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

“Okulların ortak kullanım alanlarında temizlik ve hijyen konusunda okul müdürlüklerinin çalışmalar yapmasının teşvik edilmesini, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini” amaçlayan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan kontrollerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan 13 okula “ Beyaz Bayrak” verildi. 13 okul arasında beyaz bayrak almayı başaran Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu, bu başarıları ile gururlandırdı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEBRİK

Beyaz bayrak almayı hak eden 3 okulu tebrik eden Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "İlçemizde daha önce İbn-i Sina MTAL tarafından almaya hak kazanılan Beyaz Bayrak Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu tarafından da kazanıldı. Temiz okul, sağlıklı okul sloganıyla dağıtılan ve bir dizi değerlendirme sonucu temiz olan okullara verilen bayrak ilçemiz okullarında adeta bir seferberliğe dönüşmüştür. 3 okulumuzu da göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın