BELEDİYE, AĞAÇLARI BUDADI

Genç Belediyesi Fen İşleri'ne bağlı ekipler, yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ağaçları budayarak ağaçlardaki çirkin dalları ve kurumuş yaprakları ortadan kaldırdı.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:10
0
521
0
AA aa
BELEDİYE, AĞAÇLARI BUDADI

Genç Belediyesine bağlı ekipler, ağaçların yere sarkan, kuruyan ve tehlike arz eden dallarını keserek temizledi. Mevsimine göre budama takvimini esas aldıklarını belirten yetkililer, vatandaşların da talepleri doğrultusunda budama çalışmalarını yaptıklarını ve budama işlemlerinin budama işinde uzman personel tarafından yapıldığının ve ağaçların dinlenme dönemi olarak adlandırılan kış aylarında yapılan budama çalışmalarının bitkilerin daha sağlıklı ve düzenli şekilde yeniden yeşerip filizlenmesini sağladığını söyledi.

Yetkililer, “Ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve sağlıklı kalmalarını sağlamak amacıyla yapılan ağaç budama çalışmalarımız sürdürüyoruz. Ayrıca kuruyan ve tehlike arz eden ağaçların kuruyan dallarını keserek yaza hazırlanmalarını da sağlıyoruz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın