BİTSİN ARTIK BU ÇİLE

Genç'teki kadın hastaları, uzman doktor olmadığı için Bingöl'e götürmek zorunda kalan vatandaşlar, hem pandemi, hem sıra, hem de ulaşım sıkıntısı yaşamak zorunda kaldıklarını belirterek çektikleri çilenin son bulmasını istiyor.

19 OCAK 2021 SALI 09:46
0
2226
0
AA aa
BİTSİN ARTIK BU ÇİLE

Nüfusu 36 bin olan Genç ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı 2 ay önce istifa ederek ilçeden ayrıldı. Hastanede kadın doğum uzmanının olmayışı nedeniyle hastalar, Bingöl'e gitmek zorunda kalıyor. Doktor sıkıntısının baş göstermesi üzerine doktor yolunu gözleyen hasta ve yakınları, doğum veya muayene olmak için yollara düştüklerini, bu nedenle hastalarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Hasta ve hasta yakınları kendilerini mağdur eden bu durumun bir an evvel ortadan kaldırılması için çalışmalar yürütülmesini bekliyor.

“KADIN DOĞUM UZMANININ OLMAMASI BÜYÜK AYIP”

İlçede 50 yataklı bir devlet hastanesi olduğunu fakat içeriğinde maalesef koskocaman bir boşluk olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Hastanemiz dışarıdan bakıldığı gibi görkemli değildir. Yıllardır hastanemizde tam olarak ihtiyacının karşılayacak doktoru bir arada göremedi ve bu da ilçemize yapılan ayrımcılığın açık göstergesidir”  dedi.

HAT ARABASI GİBİ GÜNDE ONLARCA KERE DOĞUM HASTASI TAŞINIYOR

İlçedeki tüm siyasi aktörlerin yaşanan bu sıkıntının giderilmesi için elini taşın altına koyup gerekli yerleri arayarak, gerekli girişimlerde bulunarak ortak çözüm yolu bulunmasına yönelik çalışmalar başlatması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, "36 Bin nüfusun olduğu bir yerde kadın doğum uzmanının olmaması gerçekten de büyük ayıp. Acil çözüm yollarının bulunması gerekmektedir. Gençli kadınlar çaresizlik içinde yaşanan bu sorunun acilen çözülmesini bekliyor. Ambulanslarımız Genç- Bingöl arasında hat arabası gibi günde onlarca kere doğum hastası taşıyor. Doğum oranının yüksek olduğu bir ilçeye neden Kadın doğum uzmanının atanmadığı ise kafalarda soru işareti bırakıyor.” diyerek ilçedeki doktor sıkıntısının giderilmesini istedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın