BU KADARINA DA PES!

Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:26
0
1769
0
AA aa
BU KADARINA DA PES!

Murat Nehri ve çevresine atılan atıklar doğal yaşamı tehdit ediyor. Düğün yemeği olduğu düşünülen atıkların çöp konteynırları yerine nehir yatağının hemen yanı başına bırakılması ve fotoğrafların  sosyal medyada paylaşılması üzerine tepkiler de çığ gibi büyümeye başladı. Bir yandan çevre bilinci oluşturmak için mücadele eden 'Genç için bir saat' ekibinin yaptığı temizlik çalışmaları takdir toplarken diğer yandan ise böylesi bir rezalete imza atanların çevreye zarar vermesi düşündürüyor.

"DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ"

Bu tarz davranış bozukluğu yaşayan insanların bulunmasını isteyen çevreci gönüllüler, "Biz temizlerken onlar ise kirletmek için bizimle yarışıyorlar. Düğün yemeğinden arta kalan atıkların nehir kenarına bırakılması ilçeye yapılan saygısızlığı gözler önüne seriyor. Bu eylemi gerçekleştirmenin kendilerine ne faydası oldu çok merak ediyoruz. Bunu yapan zavallıların bir an önce bulunmasını ve yine kendilerine toplatılmasını istiyoruz" diye sitemde bulundular.

"ORTAK EVİMİZ OLAN GENÇ'İ HEP BİRLİKTE TEMİZ TUTALIM"

Bu tarz davranışların 'Allah temizleri sever' diyen bir peygamberin ümmetine yakışmadığını belirten gönüllüler, "Genç ilçesi için bir kampanya başlattık ve haftalardır çeşitli yerlerde temizlik çalışması yürütüyoruz. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki biz temizledikçe bazı bilinçsiz çevreler buna nispet yapar gibi kirletmeye devam ediyorlar. Genç ilçesi ortak evimiz ve biz nasıl kendi evimizde temiz isek çevremizi de evimiz bilerek temiz tutmalıyız. Bizim tek isteğimiz, bu vatandaşlardan çevreye karşı daha hassas ve duyarlı olmalarıdır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın