BU KADARINA DA PES!

Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:26
0
1453
0
AA aa
BU KADARINA DA PES!

Murat Nehri ve çevresine atılan atıklar doğal yaşamı tehdit ediyor. Düğün yemeği olduğu düşünülen atıkların çöp konteynırları yerine nehir yatağının hemen yanı başına bırakılması ve fotoğrafların  sosyal medyada paylaşılması üzerine tepkiler de çığ gibi büyümeye başladı. Bir yandan çevre bilinci oluşturmak için mücadele eden 'Genç için bir saat' ekibinin yaptığı temizlik çalışmaları takdir toplarken diğer yandan ise böylesi bir rezalete imza atanların çevreye zarar vermesi düşündürüyor.

"DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ"

Bu tarz davranış bozukluğu yaşayan insanların bulunmasını isteyen çevreci gönüllüler, "Biz temizlerken onlar ise kirletmek için bizimle yarışıyorlar. Düğün yemeğinden arta kalan atıkların nehir kenarına bırakılması ilçeye yapılan saygısızlığı gözler önüne seriyor. Bu eylemi gerçekleştirmenin kendilerine ne faydası oldu çok merak ediyoruz. Bunu yapan zavallıların bir an önce bulunmasını ve yine kendilerine toplatılmasını istiyoruz" diye sitemde bulundular.

"ORTAK EVİMİZ OLAN GENÇ'İ HEP BİRLİKTE TEMİZ TUTALIM"

Bu tarz davranışların 'Allah temizleri sever' diyen bir peygamberin ümmetine yakışmadığını belirten gönüllüler, "Genç ilçesi için bir kampanya başlattık ve haftalardır çeşitli yerlerde temizlik çalışması yürütüyoruz. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki biz temizledikçe bazı bilinçsiz çevreler buna nispet yapar gibi kirletmeye devam ediyorlar. Genç ilçesi ortak evimiz ve biz nasıl kendi evimizde temiz isek çevremizi de evimiz bilerek temiz tutmalıyız. Bizim tek isteğimiz, bu vatandaşlardan çevreye karşı daha hassas ve duyarlı olmalarıdır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:24
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:20
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.
01.12.2019
15:17
DUMAN SOLUYORUZ!
DUMAN SOLUYORUZ!
Genç İlçesinde kalitesiz kömürün sebep olduğu hava kirliliği halk sağlığını tehdit ederken, akşam saatlerinde ilçenin üstünde sis bulutu oluşuyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın