DİPLOMALI İŞSİZ!

Mehmet Kılıç (32), yıllar önce dereceyle bitirdiği üniversiten sonra iş bulamadı. Kılıç, yıllardır geçimini kahvehanelerde garsonluk yaparak sağlıyor.

02 OCAK 2021 CUMARTESİ 14:43
0
2363
0
AA aa
DİPLOMALI İŞSİZ!

Bir kahvehanede yıllardır garson olarak çalışan evli bir çocuk babası Mehmet Kılıç (32), Covid-19 tedbirleri kapsamında kahvehanelerin kısıtlanmasıyla daha çok geçim sıkıntısı yaşamaya başladı.

İlk olarak Muş Alparslan Üniversitesi Muhasebe bölümünü bitiren ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bir dönem onur belgesi bir dönem de yüksek onur belgesiyle tamamlayan Kılıç, eşinin de üniversite mezunu olduğunu söyledi.

“EVDE 3 DİPLOMA VAR”

Eşinin işe yerleşmediği için ev hanımı olduğunu belirten Kılıç; “ İki üniversite bitirdim. Muş Alparslan Üniversitesi Muhasebe bölümü, ondan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bir dönem onur belgesi bir dönem de yüksek onur belgesiyle bitirdim.  Eşim ‘de adalet mezunu. Evde şuan 3 diploma var ama ben kahvede garson olarak çalışıyorum. Pandemiden dolayı maalesef kahvehanelerde kapalı. Evime zor şartlarda ekmek götürmeye çalışıyorum. 5 yıldır kahvelerde garsonluk yapıyorum” dedi.

“HERKES İÇİN ADALET OLSUN”

Kılıç, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Benim talebim, herkes için adalet olsun. Ben adam tanıyorum okuma yazması yok bir yerlerde işe alınmış. Ben kimseyi kovsunlar demiyorum. Ama bu ülkede okuyan insanlara, eğitim alan insanlara değer verilsin.  Ben burada yevmiye üzeri çalışıyorum ama onu da yetiştiremiyorum. Bir koli yumurta olmuş 30 TL nasıl geçinelim. E şimdi pandemiden dolayı da daha sıkıntıya giriyoruz. Kazandığımız çay masraflarına gidiyor bazen.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın