ELEKTRİK SORUNUNA DA EL ATTI

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana yaptığı hizmetlerle vatandaşların gönlünde taht kuran Başkan Dirik, İlçede sürekli yaşanan elektrik sorununun çözümü için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından söz aldı.

05 TEMMUZ 2020 PAZAR 22:43
0
426
0
AA aa
ELEKTRİK SORUNUNA DA EL ATTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ile beraber Gözeler köyünde işletmeye alınan 2 barajın açılışı için Bingöl'e geldi. Açılış öncesi Belediye Başkanları ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan sorunları dinledi. Toplantıda söz alan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Genç ilçesinin kangrenleşen sorunlarından biri olan elektrik sorununu gündeme getirerek vatandaşların bu konuda büyük sıkıntılar çektiğini ifade etti. Dirik'in yeni açılan imar yolları içerisinde kalan direklerin kaldırılması ve sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi adına trafo indirme merkezi kurulsun talebini olumlu karşılayan Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, çalışmaların hemen başlatılacağını 1 ay içerisinde ihaleye çıkılacağını akabinde ise trafo indirme merkezinin kurulacağının müjdesini verdi.

 DİRİK “İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Konu ile alakalı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'te Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'a teşekkür ederek, “Enerji Bakan Yardımcımız Sayın Abdullah Tancan' ın Belediye Başkanları ve STK temsilcileri ile yaptığı istişare toplantısında; İlçemizde bulunan imar yollarında kalan eski direklerin kaldırılması ve sık sık yaşanan elektrik kesintilerini gündeme getirdik ve Genç İlçe Merkezi ile köyleri besleyecek bir Trafo indirme merkezinin yapılmasını talep ettik. Sayın Bakan Yardımcımızın Genç İlçemize Trafo indirme merkezinin yapılacağı ve en geç bir ay içerisinde ihale edileceği müjdesini verdiler. Genç İlçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın