ESTETİK BİR GENÇ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Daha Yeşil bir Genç için çalışmalarını sürdüren ve petrol kavşağında yaptırdığı peyzaj çalışmaları ile kamuoyunun takdirini kazanan Başkan Dirik, ufak dokunuşlarla herkesin ortak evi olan ilçemizi güzelleştirmeye, farklı ve güzel bir panoramik görünüme kavuşturmaya devam edeceklerini söyledi.

20 EKİM 2019 PAZAR 12:06
0
1767
0
AA aa
ESTETİK BİR GENÇ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Genç Belediyesi ilçenin güzelleşmesi adına çevre düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Her gün yüzlerce aracın kullandığı, Genç- Diyarbakır ve Genç- Bingöl yolu üzerindeki kavşaklar modern bir görünüme kavuşturuldu. Belediye tarafından otomatik sulama sistemleri döşenen kavşaklarda, ilçenin iklimine uygun çiçek, bitki ve çim ekilerek peyzaj düzenlemeleri yapıldı. Işıklandırma, çiçeklendirme ve korkulukların yapılmasının ardından kavşağın daha estetik bir görünüme kavuşması kamuouyunun da büyük takdirini topladı.

"YILMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Önceki dönemden kalan borçlardan dolayı ekonomik olarak zorlandıklarını ancak buna rağmen hizmet etme gayreti içinde olduklarını ifade eden Başkan Mehmet Zeki Dirik, "Ekonomik olarak belediyemiz borç yükü altında bırakılsa dahi göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bunu sorun etmedik ve çalışmaya başladık. Bir yandan borçlarımızı azaltmaya çalışırken bir yandan da kısıtlı imkanlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. İlçemizin daha yaşanılır ve estetik bir görünüme kavuşması için son olarak ilçenin giriş ve çıkışlarına estetik bir görünüm kazandırmak için kolları sıvadık ve peyzaj çalışmalarımızı başlattık. Ufak dokunuşlar ve cüzi paralarla herkesin ortak evi olan ilçemizi güzelleştirmeye, farklı ve güzel bir panoramik görünüme kavuşturmaya devam edeceğiz" dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın