GENÇ'E 4 AYRI MÜJDE

Genç'in ihtiyaç duyduğu ve öncelikli hizmetlerin bir an önce hayata geçirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a brifing veren Başkan Mehmet Zeki Dirik, projelerine tam destek aldı.

03 KASIM 2019 PAZAR 16:33
0
1008
0
AA aa
GENÇ`E 4 AYRI MÜJDE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Başkan Dirik'in yoğun ısrarları ve girişimleri sonucu Genç ilçesi için 4 ayrı müjdeli haber verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından daha önce projesi kabul edilen ve seneye kesin olarak başlanacak olan millet bahçesi projesinin yanı sıra Başkan Dirik'in girişimleri ile beraber ilçenin öncelikli ihtiyacı olan aspesli boruların değişimi, çöp toplama aracı, çevre düzenlemesi için 700 Bin TL ve çöp konteynerleri için ise 200 Bin TL nakdi yardım sözü alındı.

DİRİK: "İLÇEMİZE POZİTİF AYRIMCILIK İSTEDİK"

Bakan Kurum'a hazırladıkları projelerle ilgili brifing veren ve yapılacak hizmetler için destek isteyen Başkan Dirik, "Sayın bakanımızla Genç Belediyesinin içinde bulunduğu durumu konuşup kendisinden bizlere pozitif ayrımcılık uygulanmasını istedik. Sağolsunlar kendileri de isteklerimizin hiçbirini kırmayıp hemen yapılması talimatıyla ilçemize temizlik hizmetinde kullanılması için 1 adet tam donanımlı çöp aracı, çevre düzenlemesi işi için 700 Bin TL, çöp konteynırları için 200 bin TL ve en önemlisi ilçemizin önemli sorunlarının başında gelen  aspesli boruların değişimi için boru desteği aldık. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az çünkü eksik olan hizmetlerin hemen yapılması talimatı ile bizlere pozitif ayrımcılık tanıdı" dedi.

BAKAN KURUM'A TEŞEKKÜR

Bakan Kurum'un, Bingöl'deki incelemeleri esnasında gerek belediye gerekse kamu kurumlarınca yürütülen projelere olumlu tepkiler verdiğini kaydeden Başkan Dirik, “ İlimize göstermiş olduğu ilgi, alaka ve hassasiyetinden dolayı Sayın Bakanımız Murat Kurum ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Halkımıza hizmet yolunda hayata geçireceğimiz projelerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın