HANGİSİ ENGELLİ?

Kaldırımlara ve kaldırım önlerine park edilen araçlar nedeniyle, Genç'te yaşayan engelliler büyük sıkıntı yaşıyor. Engellilerin duyarsız vatandaşlar ile süren mücadelesi ise bitmiyor.

20 KASIM 2019 ÇARŞAMBA 13:23
0
1192
0
AA aa
HANGİSİ ENGELLİ?

Genç Belediyesi tarafından engelli vatandaşlar için yapılan  kaldırım önlerine park eden duyarsız araç sahipleri, engelli vatandaşların yürümelerine engel oluyor. İlçenin bir çok noktasında benzer sıkıntıyı yaşadıklarını belirten engelli vatandaşlar, durumun çözülmesi için yetkililerden çözüm bekliyor.

“ÇİLEDEN ÇIKARIYORLAR!”

Bu gibi sıkıntılarla sürekli uğraştıklarını belirten Engelli vatandaş Feyzi Gören, “Bir türlü bitmeyen engelli çilesi, hız kesmeden devam ediyor. Duyarsız vatandaşlar belli başına eziyet olduğu gibi, trafik şube ve zabıta ekiplerinin vurdumduymaz uygulamaları bizleri artık yok etme noktasına getirdi. Engelli, yaşlı bebekli anneler olmak üzere tüm toplumu çileden çıkaran bu duyarsız ve kör zihniyet, asıl engele sahiptir. Yetkililerden bir an önce gerekli yaptırımların uygulanmasını istiyoruz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:26
BU KADARINA DA PES!
BU KADARINA DA PES!
Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.
01.12.2019
15:24
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:20
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın