HAYATA TUTUNMASI 25 BİN TL'YE BAĞLI

Genç İlçesinde yaşayan ve maddi imkansızlıklardan dolayı tek böbreği ile yaşama tutunmaya çalışan 11 yaşındaki Berranur Dener, 25 Bin TL tutarındaki ilaçların yurt dışından getirilmesi için hayırseverlerden destek bekliyor.

29 ARALIK 2020 SALI 15:30
0
1541
0
AA aa
HAYATA TUTUNMASI 25 BİN TL`YE BAĞLI

Genç ilçesi Yenişehir Mahallesinde Mahfuz ve Zahide Dener çiftinin 3 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Berranur, küçük yaşlarda kaybettiği sağ böbreğinin ardından sol böbreğini de maddi imkânsızlıklardan dolayı kaybetmek üzere. Kızının sol böbreğinin de iflas etme derecesine yaklaştığını belirten acılı baba Mahfuz Dener, “İlaçlarının alınabilmesi ve ameliyat edilmesi için 25 Bin TL'ye ihtiyaç duyduklarını belirterek; hayırseverlerden yardım eli bekliyoruz” dedi.

“6 AMELİYAT OLDU İLACI ALAMAZSAK DİYALİZE BAĞLI YAŞAYACAK”

Kızının küçük yaşlardan itibaren hasta olduğunu ve kendisinin de tüm servetini kızı için harcadığını belirten acılı baba Mahfuz Dener, “Kızım 2011 tarihinden bu yana 6 ameliyat geçirdi ama maalesef maddi imkânsızlıklardan dolayı artık çaresiz kalmış durumdayım. Kızımın şuan tek böbreği var ve iflas etme aşamasında. İdrar yolu da yırtık olduğu için vücutta idrar kaçırması ve büyümesi oluyor. Sağlık Bakanlığına ve Genç Kaymakamlığı SYDV'ye defaten başvuru yapmama rağmen asgari ücretle çalıştığım için herhangi bir yardım alamadım. Asgari ücretle kiramı mı ödeyeyim, ailemi mi geçindireyim yoksa kızımın ilaçlarını mı alayım? Artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kızımın acilen ameliyat olması gerekiyor. Bu ilaç Türkiye'de bulunmadığı için yurtdışından getirilmesi gerekiyor ve araştırmalarımıza göre 25 Bin TL tutuyor. Bu ilaç getirilirse doktorların söylediği kızımın bir kez daha ameliyata alınacağı ve idrar yolunun bu ilaçla kapanacağı ve diyalize gerek olmayacağını ifade ediyorlar. Allah rızası için devlet büyüklerimizden ve hayırseverlerden bana yardımcı olmalarını istiyorum” diye konuştu.

“ARKADAŞLARIMLA OYUN OYNAMAK EN BÜYÜK HAYALİM”

Rahatsızlığından dolayı okula dahi tek başına gidemediğini ve en büyük arzusunun da arkadaşlarıyla doyasıya oynamak olduğunu ifade eden Berranur Dener ise, “Rahatsızlığımdan dolayı sürekli idrar kaçırıyorum ve böbreğim şişiyor. Saatlerce acılar içerisinde kıvranıyorum. Tek böbreğim de giderse diyalize bağlanacağımı söylüyorlar ve buda beni çok korkutuyor. Babamın parası olmadığı için ilaçlarımı alamıyor. Allah rızası için sesimi duysunlar ve beni ameliyat ettirerek sağlığıma kavuştursunlar” şeklinde konuştu.

Haber: Sinan Atan

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın