HEYELAN NEDENİYLE BOŞALTILDI

Genç İlçesi Binekli Köyüne bağlı 11 haneli Kılıçlı mezrasında yaşanan heyelan evlerde hasar oluştururken 4 ev risk nedeniyle, tedbir amaçlı boşaltıldı.

16 HAZİRAN 2020 SALI 18:14
0
2303
0
AA aa
HEYELAN NEDENİYLE BOŞALTILDI

Genç ilçesi Binekli köyüne bağlı Kılıçlı mezrasında Perşembe günü akşam saat 20.30 sıralarında heyelan meydana geldi. Heyelanın ardından bölgede derin yarıklar oluşurken çok sayıda evde ise çatlaklar oluştu. Yaşanan olayın ardından Bingöl AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ile Genç Kaymakamlığına bağlı ekipler olay mahallinde tespit ve incelemelerde bulundu. Bölgede yaşanan heyelanın köyün toprak olan sulama kanalından kaynaklanabileceği düşünülüyor.

Ekipler yaptıkları hasar tespit ve incelemelerin ardından bölgeden ayrıldı.

MEZRA SAKİNLERİ; ‘DEVLETİMİZDEN YARDIM BEKLİYORUZ'
Yaşanan heyelandan dolayı büyük korku ve panik yaşadıklarını belirten mezra sakinleri, canlarına bir şey olmamasına sevindiklerini ancak evlerinden olmalarından dolayı da üzüntü yaşadıklarını belirtti. Mezra sakinleri, : “Mezramızda şimdiye kadar hiçbir şekilde heyelan yaşanmadı. O gece yaşadığımız olayda büyük korku yaşadık. Şükürler olsun ki canımıza bir şey olmadı. Ama evimizden barkımızdan olduk. Yetkililer ertesi gün buraya gelip gerekli incelemeleri yaptılar ve evlerimize girmememiz konusunda uyardılar. 4 hane için Kaymakamlıkça çadır yollandı. Şuanda çadırda kalıyoruz.  Devletimiz temel gıda ihtiyaçlarımızı sağlıyor ama bizler bir an önce evlerimize kavuşmak istiyoruz”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın