KAVURMA TELAŞI BAŞLADI

Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:24
0
923
0
AA aa
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI

Genç halkının kışlık yiyeceklerinin vazgeçilmezi olan kavurma için kazanlar kaynamaya devam ediyor. Özellikle kış aylarına özgü yiyecek depolamalarının yaygın olduğu Genç ilçesinde yaz aylarında meyve ve sebze kurutulurken, sonbahara doğru ise turşu doldurularak kışlık yiyecek hazırlıkları yapılıyor. Soğukların iyiden iyiye hissedildiği bugünlerde yeni bir hazırlığı başlatan vatandaşlar, köylerine akın ediyor. Hafta sonları köylerine giden birçok aile, geçmişteki bereketi bulamasa da yine de kışlık kavurmasını hazırlamaktan geri durmuyor. Hafta sonu hem et yemek, hem de kavurma hazırlamak için köylere akın eden aileler, keyifli bir gün geçirmenin de heyecanını yaşıyor.

KASAPLARDA KAVURMA BEREKETİ

Kış aylarında Gençli vatandaşların soflarından eksik olmayan kışlık kavurmaların yapımına başlandı. Kasaplara akın eden vatandaş ucuz et almak için sıra aldıkları, kasapların ise bu sıraya göre vatandaşlara kavurmalık et sattıkları öğrenildi. İl dışında yaşayan Gençlilerin ilçeye gelerek kavurma hazırlatarak kendilerinde götürdüklerini açıklayan kasaplar, et satışlarında ciddi bir patlama yaşandığını ve bundan da memnun olduklarını açıkladılar.

BİRÇOK VATANDAŞ SIRA BEKLİYOR

İl dışından ve Genç'ten birçok vatandaşın kavurmalık et almak için sıraya girdiğini açıklayan kasaplar, “Satışlar çok iyi gidiyor, gerek ilçemizde yaşayan ve gerekse il dışında yaşayan Gençli hemşerilerimiz kavurmalık et almak içinde birçok kasapta sıra bekliyor. Şuan kesilen birçok dana ve keçi kavurma için vatandaşlara satılıyor” dediler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:26
BU KADARINA DA PES!
BU KADARINA DA PES!
Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:20
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.
01.12.2019
15:17
DUMAN SOLUYORUZ!
DUMAN SOLUYORUZ!
Genç İlçesinde kalitesiz kömürün sebep olduğu hava kirliliği halk sağlığını tehdit ederken, akşam saatlerinde ilçenin üstünde sis bulutu oluşuyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın