MAĞDURİYETLERİ GİDERİLDİ

Kış aylarında meydana gelen heyelanlar nedeniyle Genç ilçesi ile bağlantıları kopan ve büyük mağduriyet yaşayan Pınaraltı, Elmagünü, Sarmakaya ve Binekli köylerinin mağdruriyetleri Genç Kaymakamlığı tarafından yaptırılan köprü ile son buldu.

03 KASIM 2019 PAZAR 16:28
0
731
1
AA aa
MAĞDURİYETLERİ GİDERİLDİ

Genç'e uzak olmaları hasebiyle çetin geçen kış aylarında büyük sıkıntılar yaşayan Pınaraltı, Elmagünü, Sarmakaya ve Binekli köylerinin sorunları Genç Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresinin girişimi ile son buldu. 4 köy halkınında yıllarca özlemini çektiği köprünün yapım işi ihaleye çıktı ve çalışmalar bitme noktasına geldi. 

Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 940 Bin TL bedelle ihalesi yapılan ve 01 Ağustos'ta başlatılan çalışmalarda sona gelinirken, yapılan çalışmalarla beraber köylüler, Binekli köyü üzerinden Genç'e gelirken hem heyelan korkusu yaşamayacak hem de aradaki mesafe kısalmış olacak. Bunlarla beraber grup köy yollarının da tamamlanması ile beraber Solhan ilçesine de direkt olarak bağlantı yolu sağlanmış olacak.

"KÖYLÜLERDEN TEŞEKKÜR"

Köylerinde yıllarca yaşanan ulaşım sorununun çözüme kavuşturulmasından dolayı çok mutlu olduğuklarını ifade eden Pınaraltı, Elmagünü, Sarmakaya ve Binekli köyü sakinleri, " Yıllardır kış aylarında yaşanan heyelanlardan dolayı ilçe ilçemizle bağlantımız kesiliyordu ve büyük mağduriyetler yaşıyorduk. Sağolsunlar devlet büyüklerimizin sayesinde bu sorunda giderilmiş olacak. Köyümüzde ulaşım sorununun çözümü noktasında gerçekleştirilen çalışmalardan ötürü emeği geçen başta sayın kaymakamımız Arif Gül'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül'e, İl Genel Meclis üyelerimize, KÖYDES biriminde çalışan personelimize ve her daim yanımızda olan ve çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti İl Başkanımız Mehmet Hanefi Güler ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeki Dirik'e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz"

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44)
06 Kasım 2019 Çarşamba 08:04
Köprünün programı alınmasında ve proje çalışmalarında Genç İlçemizin eski Kaymakamı Sayın Hasan Hüseyin VURAL emeğini de unutmamak lazım. Sayın Kaymakamızın bu projeye desteği çok fazla olmuştur. O da bu teşekkürü hak ediyor.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın