TAVZ KÜLTÜRÜ TANITILDI

TRT Kurdi kanalının renkli programlarından olan BIGERY BİVİN'de Tavz kültürü her yönüyle tanıtıldı.

25 KASIM 2019 PAZARTESİ 15:16
0
637
0
AA aa
TAVZ KÜLTÜRÜ TANITILDI

TRT Kurdi Kanalı'nda yayınlanan ve sunuculuğunu hemşerimiz Faysal Sonakalan'ın yaptığı BIGERY BİVİN Genç ilçesine bağlı Tavz bölgesi köylerinde program çekti. Sahip olduğu zenginlikleriyle dikkat çeken Tavz kültürünün tanıtıldığı programda renkli görüntüler oluştu.

Tavz-Der Başkanı Yılmaz Araç ve dernek yönetiminin de eşlik ettiği programda Tavz kültürüne ait eski oyunlar, yöresel yemekler ve geçmişten bugüne Tavz bölgesine ait gelenekler tanıtılırken izleyici de programa tam not verdi.

"TAVZ-DER'DEN TRT KURDİ'YE TEŞEKKÜR"

Tavz kültürünün her yönüyle tanıtıldığı program sonrası açıklamalarda bulunan Tavz-Der Başkanı Yılmaz Araç,"Zazaca program olan  BIGERY BİVİN bölge halkının ve özellikle zazaların beğeniyle takip ettiği bir program. Hemşerimiz Faysal beyin programlarını beğeniyle izliyoruz. Yaptığı programlarla kültürlerin bugüne nasıl geldiklerini bu program sayesinde izleme fırsatı buluyoruz. Bugün de biz tavzlıların kültürünü ekranlara çıkararak bizleri ziyadesiyle mutlu ettiler. TRT Kurdi kanalı başta olmak üzere program sunucusu Faysal Sonakalan ve ekibine yürekten teşekkür ederiz" dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:26
BU KADARINA DA PES!
BU KADARINA DA PES!
Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.
01.12.2019
15:24
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:20
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın