TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞECEKLER!

Genç Bingöl arasında yer alan 18 köy aldıkları ortak kararla Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında dernekleşme kararı aldı.

29 HAZİRAN 2020 PAZARTESİ 14:06
0
664
0
AA aa
TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞECEKLER!

Çeltiksuyu, Sarıçiçek, Güveçli, Ekinyolu, Dik, Garip, Çayağzı, A.Kemalan, Kılçadır, B.Tekören, Kumgeçit, Yeniköy, İncesu, Gözeler, Kervansaray, İbreman, Ardıştepe ve Ormanardı köyleri, “Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” adı altında dernekleşme kararı aldı.

Köylerin temsilcileri ile yapılan toplantıda, alınan dernekleşme kararının ardından önümüzdeki günlerde derneğin kurulması için çalışmaların başlatılacağı bildirildi. Ayrıca, derneğin kurulma amacının köyler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması olduğu ifade edilerek, şöyle denildi: “Amacımız, köyler arasındaki birlik ve beraberliği, sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak, köylerimizdeki var olan sorun ve sıkıntıları gidermektir. Köylerimizdeki herhangi var olan bir olumsuzluk ve uyuşmazlık olursa, dernek bünyemizdeki var olan ve her köyümüzden toplum üzerindeki söz hakkına sahip olan bir kişinin içinde yer aldığı ‘istişare heyetinin' derhal o duruma müdahil olması önem arz eder. Köylerimizdeki ihtiyaç sahiplerini tespit edip, onlara yardım elinin uzatılması görevlerimiz arasındadır. Kısacası; Köylerimizde gerek bireysel ve gerekse toplumsal ne tür sorunlar varsa, hepsine eğilerek ve bunların giderilmesi noktasında, yetkililerle görüşüp bunların hallolması önceliğimizdir.”

Toplantıda ayrıca, kurulacak derneğin başkanlığını, henüz resmi olmamakla beraber Selahattin Katmış'ın yapması yönünde karar alındı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın