TEK İSTEKLERİ TABLET!

Genç İlçesinde Şahin ailesinin 4 çocuğu tek tabletle derslerinden geri kalmamak için Eğitim Bilişim Ağına (EBA) bağlanıyor. İşsiz baba Nurettin Şahin, Çocuklarımın derslerinden geri kalmaması için borçla aldığımız tek tablet çocuklarımı derslerinde zor durumda bırakıyor. Tek isteğim çocuklarımın derslerinden geri kalmaması dedi.

11 OCAK 2021 PAZARTESİ 14:51
1
303
0
AA aa
TEK İSTEKLERİ TABLET!

Genç ilçesinde Şahin ailesinin yaşları 10 ile 16 arasında değişen 4 çocuğu, korona virüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesiyle evde uzaktan eğitim görüyor. Bilgisayar ve akıllı telefon olmayan evde baba Nurettin Şahin'in borç parayla aldığı tek tablet ile dersleri takip etmeye çalışan, Umut Nuri Şahin (10), Enes Şahin (12) İsa Şahin (16) Semanur Şahin'in  (13) tek istekleri ise tablet!  

Bilgisayarları olmayan ve tek tabletle değişmeli olarak Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanıyor. Avukat, öğretmen, doktor ve hemşire olma hayali kuran kardeşler, çalışma azimleriyle örnek oluyor.  

"OKUYUP VATANA FAYDALI OLMAK İSTİYORUZ" 

Babalarının pandemi nedeniyle işsiz kaldığını ve bu yüzden maddi olarak zor günler geçirdiklerini ifade eden Enes Şahin, “Korona virüs nedeniyle yüz yüze eğitim durduğu için evden uzaktan eğitim görüyoruz. EBA'ya bağlanmak içinde ya bilgisayar yada tablet olması gerekiyor. Babam işsiz olmasına rağmen borçla tablet aldı ve bizlerde kardeşler olarak değişmeli olarak derslerimizi tek tabletle dinliyoruz. Aynı zamanda dersler olduğu zaman ise mecburen küçük kardeşlerimize bırakmak zorunda kalıyorum. Buda bizi çok zor durumda bırakıyor. Okuyup vatanımıza faydalı olmak istiyoruz ama bu şartlarda ne kadar olacak onu da bilmiyorum. Tek isteğim ya yetkililerimiz yâda hayırsever işadamlarımız tablet konusunda bizlere yardımcı olmasıdır” diye konuştu.  

"İMKANLARIMIZI ZORLUYORUZ AMA…." 

Kardeşlerinin de derslerinden geri kalmaması için onlara yardımcı olan ve ders çalıştıran İsa Şahin ise, “Biz okumak istiyoruz, okumaya çalışıyoruz. İmkânımız olduğu sürece de kardeşlerimize ders anlatmaya çalışıyoruz. Evde ne kadar imkân varsa öyle çalışıyoruz. Okuyup kendimizi kurtarmamız lazım biz de elimizden geldiğince imkânımız olduğunca okumaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın