VAKA SAYISI KORKUTUYOR!

Tatille birlikte özellikle il dışı temaslı hastaların bilinçsizlik göstererek keyfi hareket etmeleri vaka sayısında artışa neden olurken, Genç ilçesinde son günlerde 5 pozitif vaka görüldü. İl genelinde vaka sayısının 120'yi aşması ise korkuya neden oldu.

26 HAZİRAN 2020 CUMA 15:25
0
1364
0
AA aa
VAKA SAYISI KORKUTUYOR!

Türkiye geneli Covid-19 vaka sayısındaki kısmi artış günden güne belirginleşirken, Genç ilçesinde 5 pozitif vaka görülürken Bingöl'deki vaka sayılarında da önemli artışlar yaşandığı ve sayının 120'yi aştığı öğrenildi.

SON 10 GÜNDE 40 VAKA

Edinilen bilgilere göre, şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ermesinin ardından yaz tatili gerekçesiyle batı illerinden Bingöl'e akın edenler, hastalığı da buraya taşıdılar. Son 10 gün içinde tespit edilen vaka sayısının 40 olduğu, hastaların, Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındıkları öğrenildi.

Artıştaki en temel sebep ise “oluşan rehavet ve il dışı temaslardan kaçınılmamak” olarak gösteriliyor.

TOPLAM VAKA SAYISI 120'Yİ AŞTI

Salgının ortaya çıktığı günden bu yana Bingöl genelinde toplam vaka sayısının ise 120'yi aştığı öğrenilirken, özellikle il dışından gelenlerle temastan kaçınılmasının önemine dikkat çekiliyor.

İl dışından gelenlerin karantina sürelerine riayet etmesi istenirken, hastalık belirtilerinin olmadığı düşünülerek aile ziyaretleri, kalabalık arkadaş buluşmaları ve benzeri eylemlere başvurulmamasının altı çiziliyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın