VAKALAR YÜZDE 80 DÜŞTÜ

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, hem sağlık çalışanlarının yoğun gayreti hem de denetimlerde uyguladıkları sıkı tedbirler neticesinde vaka sayılarında yüzde 80 oranında düşüş yakaladıklarını belirtti.

02 OCAK 2021 CUMARTESİ 14:40
1
1216
0
AA aa
VAKALAR YÜZDE 80 DÜŞTÜ

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Bilim Kurulu'nun önerilerinin ardından İçişleri Bakanlığı'nca açıklanan özellikle hafta sonu kısıtlamaları ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de sonuç vermeye başladı.

Bingöl'deki vaka oranında alınan tedbirler sonucunda düşüş yaşandığını açıklayan Vali Kadir Ekinci, Bingöllülere de tedbirlere uyduğu için teşekkür etti.

Vali Ekinci, “Malumunuz olduğu üzere ülkemizde olduğu gibi Bingöl'ümüzde de çok ciddi bir pandemi süreciyle karşı karşıyayız. Elbette tüm Bingöl halkıyla birlikte alınan tedbirlere, kurallara, riayet edildiği sürece pandemiyle başa çıkacağımızı görmüş olduk. Bunu özellikle son 4 haftadır alınan kararlar, uygulanan tedbirle birlikte Bingöl'ümüzdeki vaka sayısının düşüşünde görüyoruz. Tüm tedbirlere uyma konusunda hassasiyet gösteren Bingöllü kardeşlerimize minnettarız. Özellikle de kurallara uyulmama halinde ki bunu 3 ay kadar önce görmüştük ne yazık ki sayılar çok olağan üstü yükselmişti. Ama şükürler olsun ki son dönemde alınan kararla birlikte pandemi çok olumlu bir seviyeyi yakalamış olduk” dedi.

“YÜZDE 70-80 ORANINDA BİR DÜŞÜŞÜ YAKALADIK”

Vakalarda yüzde 70-80 oranında bir düşüş yaşandığını aktaran Vali Ekinci, “Oransal olarak söyleyecek olursak yüzde 70-80 oranında bir düşüşü yakaladık ki bu bizim için, Bingöllü kardeşlerimiz için olağanüstü bir mutluluk. Dolayısıyla bu sonuçlara dayanarak söyleyebiliriz ki bundan sonrası için de idaremizin almış olduğu tedbirlere gösterilen hassasiyet pandemiyi yenme konusunda bizlere hakikaten yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın