VATANDAŞIN CEBİ YANACAK!

Genç ilçesinde kış mevsiminin yaklaşması ile beraber oduncular izne dayalı olarak belirlenen yerlerden kestikleri odunları odun pazarında satmaya başladı.

25 KASIM 2019 PAZARTESİ 15:14
0
756
0
AA aa
VATANDAŞIN CEBİ YANACAK!

2019 yılının son ayıyla beraber soğuklarda kendini göstermeye başladı. Oduncular odun sezonunda kestikleri odunları Genç ilçesi Kültür mahallesinde bulunan odun pazarında satmaya başladı. Halk yakacak odun için oduncu esnaflardan odun ihtiyaçlarını karşılamaya başlarken, yıllarca Genç'te odun işi ile uğraşan Fahrettin Tutkal odun fiyatlarının geçen yıllara oranla biraz fark ettiğini belirtti.

Tutkal; “Geçen yıl meşe odunun tonunu 500 liraya satarken bu sene 600 liradan satıyoruz, odunların fiyatının da çeşidine göre tonu 350 ile 700 lira arasında değiştiğini ve geçen yıl ile bu yıl arasında satışlar arasında da fazla bir fark yok” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın