VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:20
0
1003
0
AA aa
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Genç İlçesi Yenişehir Mahallesinde bulunan Mevlana Ortaokulu velileri gerçekleştirdikleri örnek davranışla takdir topladı. Okulların ara tatile girmesiyle eksik görülen yerlere yapılan onarım işlerinin devam ettiği okulda veliler bir araya gelerek eksik gördükleri yerlerin boyanmasına karar verdi. Veli ve öğretmenler arasında toplanan para ile önce boya alındı ve sonrasında işe başlandı. Yaklaşık 10 veli ve öğretmenin yardımı ile okulun belirlenen yerleri boyandı ve eğitime elverişli hale getirildi.

"DUYARLILIKLARI ÇOK ANLAMLI"

Velilerin böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atmalarının kendilerini de çok mutlu ettiğini belirten okul müdürü Zülküf Zengin, "Öğretmen, idareci ve velilerimizle okulumuzun eksikliklerini istişare ederken bazı yerlerin boyanmasına karar verdik. Daha sonrasında boyamızı aldık ve hemen işe koyulduk. Velilerimizin desteğiyle 2 günde okulumuzun eksikliklerini tamamladık. Duyarlı velilerimize çok teşekkür ediyorum. Eksik olarak gördüğümüz yerler boya badana olduktan sonra güzel bir görüntüye kavuştu. Bu aynı zamanda diğer velilerimize de örnek olur inşallah. Onların da böyle etkinlikler yaparak çocuklarının eğitim gördüğü okullarına ve sınıflarına faydalı olmasını isteriz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların eğitim gördüğü eğitim yuvalarının daha da güzel olması gerektiği düşüncesindeyim. Eğitimin kalitesi ne kadar güzelse, ortamın da o kadar güzel olması önemlidir. Tüm velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.12.2019
15:57
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Genç ilçesi Güzeldere Köyünde kuleden düşerek şehit olan Astsubay Çavuş Halil Ulaş Yıldırım'ın (29) naaşı düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlandı.
01.12.2019
15:30
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Bir Proje Daha Hayata Geçti
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, seçim beyannamesinde yer alan 22 projeden birini daha hayata geçirdi. Başkan Dirik'in vaatleri arasında yer alan ücretsiz Wi-Fi hizmeti sayesinde vatandaşlar ücretsiz internet hizmetinden faydalanacak.
01.12.2019
15:26
BU KADARINA DA PES!
BU KADARINA DA PES!
Genç İlçesinin simgesi olan Murat Nehri kenarına bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöplerin pervasızca atılmasına tepki gösteren çevreci vatandaşlar, Bu kadarına da pes diyoruz! serzenişinde bulundu.
01.12.2019
15:24
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
KAVURMA TELAŞI BAŞLADI
Kış aylarında tüketilmek üzere genellikle Ağustos ayında hazırlanan kurutmalık sebze ve meyvelerden sonra şimdi de kışlık kavurma için hazırlıklar başlatıldı. Genç merkezden birçok aile, hafta sonunu köyünde geçirerek kavurmasını hazırlıyor.
01.12.2019
15:22
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAKIM UYARISI
Genç Küçük Sanayi'de oto tamir ve bakım işleri ile uğraşan Şefik Tutkal, kış mevsiminin yaklaştığını ifade ederek otomobil sahiplerini ve sürücüleri araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.
01.12.2019
15:17
DUMAN SOLUYORUZ!
DUMAN SOLUYORUZ!
Genç İlçesinde kalitesiz kömürün sebep olduğu hava kirliliği halk sağlığını tehdit ederken, akşam saatlerinde ilçenin üstünde sis bulutu oluşuyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın