VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Genç Mevlana Ortaokulunda okuyan çocuklarının daha iyi koşullarda okuyabilmesi için örnek bir davranışa imza atan veliler kendi imkanlarıyla aldıkları boyalarla okulun ihtiyaç duyulan yerlerini yine kendi elleriyle boyaladılar.

01 ARALIK 2019 PAZAR 15:20
0
1310
0
AA aa
VELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Genç İlçesi Yenişehir Mahallesinde bulunan Mevlana Ortaokulu velileri gerçekleştirdikleri örnek davranışla takdir topladı. Okulların ara tatile girmesiyle eksik görülen yerlere yapılan onarım işlerinin devam ettiği okulda veliler bir araya gelerek eksik gördükleri yerlerin boyanmasına karar verdi. Veli ve öğretmenler arasında toplanan para ile önce boya alındı ve sonrasında işe başlandı. Yaklaşık 10 veli ve öğretmenin yardımı ile okulun belirlenen yerleri boyandı ve eğitime elverişli hale getirildi.

"DUYARLILIKLARI ÇOK ANLAMLI"

Velilerin böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atmalarının kendilerini de çok mutlu ettiğini belirten okul müdürü Zülküf Zengin, "Öğretmen, idareci ve velilerimizle okulumuzun eksikliklerini istişare ederken bazı yerlerin boyanmasına karar verdik. Daha sonrasında boyamızı aldık ve hemen işe koyulduk. Velilerimizin desteğiyle 2 günde okulumuzun eksikliklerini tamamladık. Duyarlı velilerimize çok teşekkür ediyorum. Eksik olarak gördüğümüz yerler boya badana olduktan sonra güzel bir görüntüye kavuştu. Bu aynı zamanda diğer velilerimize de örnek olur inşallah. Onların da böyle etkinlikler yaparak çocuklarının eğitim gördüğü okullarına ve sınıflarına faydalı olmasını isteriz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların eğitim gördüğü eğitim yuvalarının daha da güzel olması gerektiği düşüncesindeyim. Eğitimin kalitesi ne kadar güzelse, ortamın da o kadar güzel olması önemlidir. Tüm velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın