YASAKLARA UYAN YOK!

Genç için en büyük sorunlardan biri defalarca yazılıp çizilmesine rağmen kaldırım işgalleri. Yetkili kurumların özellikle belediyenin bu konuda yürüttüğü caydırıcı çalışmalarını da önemsemeyen duyarsız vatandaşlar, hem yetkili kurumları hem de vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

20 EKİM 2019 PAZAR 11:57
0
724
0
AA aa
YASAKLARA UYAN YOK!

Genç ilçe merkezinde birçok noktada kaldırımların işyeri sahipleri tarafından reyon haline getirilip işgal edilmesi tepkilere neden olurken vatandaşlar, yetkililerin konu hakkında gerekli çalışmaları yapıp kaldırım işgallerine son verilmesini istiyor. İlçe merkezinde özellikle petrol ile yukarı çarşı diye bilinen bölgelerdeki esnafların işyerleri eşyalarını kaldırımlara bırakmaları, kaldırımı kullanmak isteyen vatandaşların yürümesine engel oluyor.

“YAYALAR KALDIRIMLARI KULLANAMIYOR”

Özellikle yürüme alanının dar olduğu caddelerde kaldırımda teşhir edilen ürünler yayaları tehlikeye atıyor. Birçok caddede yayalar kaldırımı kullanamıyor. Kaldırımı kullanamayan yaya, yola iniyor. Kaldırım ve caddelerde direk, duba, çöp tenekesi, marketin yaydığı mallar, park etmiş arabalar ve en kötüsü cadde üzerine kadar yayılmış kahvehane kürsüleri ile yayalara zor anlar yaşatanlara vatandaşın tepkisi giderek artıyor.

“KADINLAR ŞİKAYETÇİ”

Özellikle trafiğin yoğun olduğu ana arterlerde kahvehanelerin kaldırımlara yapmış olduğu işgal, bayanlar başta olmak üzere bütün vatandaşları zor durumda bırakıyor. Kaldırım işgalleri nedeniyle akan trafiğin içinden yürümek zorunda kalan vatandaşlar yetkililerin yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretmelerini istiyor.

Özellikle kaldırım işgalinin mağdurları olan bayanlar ise yetkililerin kaldırım işgali sorununa eğilmeleri gerektiğini ifade ettiler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.05.2020
11:51
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
EN HÜZÜNLÜ BAYRAM!
Bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
11:43
KORKULAN OLDU!
KORKULAN OLDU!
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı.
19.05.2020
20:36
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
YILLAR SONRA HİZMETLE TANIŞTILAR
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Mahalle sakinleri ise, uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar hummalı çalışmanın yürütülmesinin mutluluğunu yaşıyor.
19.05.2020
20:30
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
HİZMETTE SINIR TANIMIYOR!
Çalışkanlığı ve yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Meşedalı köyü muhtarı Burhan Aran, hayırsever vatandaşların da desteğini alarak kendi imkânlarıyla Yayla köyünde zırhlı güvenlik korucu noktası yaptırdı.
17.05.2020
20:37
GENÇ YEŞİLLENİYOR
GENÇ YEŞİLLENİYOR
Yeşil Genç, Temiz Genç sloganıyla çalışmalarını yürüten ve personeliyle birlikte yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Zeki Dirik, Küpar mezarlığında Bin 500 Adet fidanı toprakla buluşturdu.
17.05.2020
20:31
KORONAYI TAKAN YOK!
KORONAYI TAKAN YOK!
Koronavirüse karşı çeşitli önlemler alınsa da, Genç ilçesinde ki manzara görenleri şaşırtıyor. Yapılan onca 'evde kalın' uyarısına rağmen birçok vatandaşın sokaklarda pervasızca dolaştığı görülürken, ilçenin göbeği durumunda ki Dörtyol meydanındaki kalabalık şoke ediyor.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın