YASAKLARA UYAN YOK!

Genç için en büyük sorunlardan biri defalarca yazılıp çizilmesine rağmen kaldırım işgalleri. Yetkili kurumların özellikle belediyenin bu konuda yürüttüğü caydırıcı çalışmalarını da önemsemeyen duyarsız vatandaşlar, hem yetkili kurumları hem de vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

20 EKİM 2019 PAZAR 11:57
0
454
0
AA aa
YASAKLARA UYAN YOK!

Genç ilçe merkezinde birçok noktada kaldırımların işyeri sahipleri tarafından reyon haline getirilip işgal edilmesi tepkilere neden olurken vatandaşlar, yetkililerin konu hakkında gerekli çalışmaları yapıp kaldırım işgallerine son verilmesini istiyor. İlçe merkezinde özellikle petrol ile yukarı çarşı diye bilinen bölgelerdeki esnafların işyerleri eşyalarını kaldırımlara bırakmaları, kaldırımı kullanmak isteyen vatandaşların yürümesine engel oluyor.

“YAYALAR KALDIRIMLARI KULLANAMIYOR”

Özellikle yürüme alanının dar olduğu caddelerde kaldırımda teşhir edilen ürünler yayaları tehlikeye atıyor. Birçok caddede yayalar kaldırımı kullanamıyor. Kaldırımı kullanamayan yaya, yola iniyor. Kaldırım ve caddelerde direk, duba, çöp tenekesi, marketin yaydığı mallar, park etmiş arabalar ve en kötüsü cadde üzerine kadar yayılmış kahvehane kürsüleri ile yayalara zor anlar yaşatanlara vatandaşın tepkisi giderek artıyor.

“KADINLAR ŞİKAYETÇİ”

Özellikle trafiğin yoğun olduğu ana arterlerde kahvehanelerin kaldırımlara yapmış olduğu işgal, bayanlar başta olmak üzere bütün vatandaşları zor durumda bırakıyor. Kaldırım işgalleri nedeniyle akan trafiğin içinden yürümek zorunda kalan vatandaşlar yetkililerin yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretmelerini istiyor.

Özellikle kaldırım işgalinin mağdurları olan bayanlar ise yetkililerin kaldırım işgali sorununa eğilmeleri gerektiğini ifade ettiler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın