150 AİLEYE UMUT OLDULAR

Ramazan ayında yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı Genç ilçesinde ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

08 MAYIS 2021 CUMARTESİ 23:18
1
1035
0
AA aa
150 AİLEYE UMUT OLDULAR

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Ramazan ayının gelişiyle fakir, muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yaptığı yardımlara hız verdi.

Bingöl Umut Kervanı, binlerce aileye ulaştırmak üzere ‘Ramazan Umut Olsun' adıyla, Ramazan ayından önce hazırladığı gıda paketinin dağıtımını yapmaya devam ediyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle insani yardım faaliyetlerini sürdüren Bingöl Umut Kervanı, Genç ilçesinde yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

‘Ramazan Umut Olsun' sloganıyla Ramazan ayında çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Genç İlçe Temsilciliği tarafından önceden tespit edilen yüzlerce muhtaç aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Yapılan çalışmalarla ilgili Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilciliği'nden yapılan yazılı açıklamada, “ Bingöl Umut Kervanı Genç İlçe Temsilciliği olarak Ramazan Ayı'nın gelmesi ile birlikte çalışmalarımıza hız verdik. Genç İlçemizde daha önce tespit ettiğimiz 150 ailemize gıda kolisi dağıtımını gerçekleştirdik. Bizler sadece Ramazan ayında değil, diğer zamanlarda da düzenli olarak mağdur, muhtaç ve yetim ailelerimize yardım yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız bizler aracılığı ile yardımlarını gerçekleştirebilirler. Kumanya bedelimiz 140 TL'dir. Gelin hep beraber fakir ve muhtaç olan bu kardeşlerimize umut olalım. Çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” ifadelerine yer verildi.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.06.2021
12:06
EMNİYET, İSTİSMARCININ PEŞİNDE
EMNİYET, İSTİSMARCININ PEŞİNDE
Genç İlce Emniyet Müdürlüğü önceki gün TOKİ bölgesinde yaşandığı iddia edilen İstismar olayının ardından tüm ekipleri seferber etti.
12.06.2021
15:27
YILLARIN ÖZLEMİ SONA ERDİ!
YILLARIN ÖZLEMİ SONA ERDİ!
Belediyecilik hizmetlerinin uzun yıllar uğramadığı Yeşildere Mahallesi, Mehmet Zeki Dirik'in Genç Belediye Başkanı olması ile beraber hizmet görmeye başladı. Belediye tarafından yaptırılmaya başlanan köprü, yakın zamanda mahalle halkının hizmetine sunulacak.
12.06.2021
15:22
RAFTİNG`DE BÜYÜK BAŞARI!
RAFTİNG'DE BÜYÜK BAŞARI!
Temsilcimiz Genç Murat Rafting Takımı Türkiye Rafting Şampiyonası 1. ayak Mili Takım seçme yarışlarında 50 kulüp arasında ilk 10'a girerek büyük bir başarı elde etti.
12.06.2021
15:20
NİHAYET ATAMA YAPILDI!
NİHAYET ATAMA YAPILDI!
Genç Devlet Hastanesi'nde uzun zamandır ihtiyaç duyulan Genel Cerrah Uzmanı kadrosuna nihayet atama yapıldı. Ataması yapılan Genel Cerrahi Uzmanı Mehmet Furkan Sağdıç, görevine başladı.
12.06.2021
15:16
TEKSTİL FABRİKALARI İSTİHDAMI ARTIRDI
TEKSTİL FABRİKALARI İSTİHDAMI ARTIRDI
Genç ilçesinde tekstil atölyelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Açılan tekstil fabrikaları gençlerin ve kadınların ekmek kapısı olurken, batıya göçü de engelliyor. Son olarak açılan AK Tekstil ile beraber 42 kişi daha iş sahibi olmanın sevincini yaşadı.
12.06.2021
15:13
YOKSULLUK VE İŞSİZLİK HAD SAFHADA
YOKSULLUK VE İŞSİZLİK HAD SAFHADA
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genç ilçesinde vatandaşlarla buluşmasında işsizliğin ve yoksulluğun had safhada olduğunu, esnafın ise yaşayamaz duruma geldiğini söyledi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın