15 Ağustos 2022 Pazartesi

66 YAŞINDA CÜBBE GİYİP KEP ATTI

Aile Destek Merkezi-2'de açılan okuma yazma kursunda eğitim gören 66 yaşındaki 10 torun sahibi Kıymet Sürücü, hem ilkokul mezunu oldu hem de cübbe giyip kep att

30 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE 10:32
0
737
0
AA aa
66 YAŞINDA CÜBBE GİYİP KEP ATTI

Merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi'nde Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi-2'de açılan okuma yazma kursunda eğitimini tamamlayan 13 kadın için sertifika töreni gerçekleştirildi. 
Birinci ve ikinci kademe eğitimini tamamlayan 13 kadın, hem ilkokul mezunu oldu hem de cübbe giyip kep attı. 

Eğitimlerini tamamlayan kadınlara sertifikalarını Vali Yardımcısı Fatih Kaya takdim etti. 
Sertifika töreninde cübbe giyip kep atan 66 yaşındaki 3 çocuk 10 da torun sahibi Kıymet Sürücü, artık ilkokul mezunu oldu. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana okuma ve yazma kursuna giderek büyük ilerleme kaydeden Sürücü, herkese örnek oldu. 

“Allah uzun ömür verse ben ortaokulu da liseyi de bitireceğim” 

Kursa geçtiğimiz yıl başlayan ve artık ilkokul mezunu olan Sürücü, çok mutlu olduğunu belirtti. 

Sürücü, “İki senedir Aile Destek Merkezi'ndeyim, geldim buraya. Okuma yazma öğretmeni verdiler bize. Biz o öğretmenle okuma-yazma öğrendik. Birinci kademeyi bitirdim, bu sene ikinci kademeye geçtim ve mezun oldum. Çok memnunum, çok mutluyum. Teşekkür ederim herkese. Mezuniyet töreni yapıldı, kep attım, çok mutlu oldum, duygulandım. Allah uzun ömür verse ben ortaokulu da liseyi de bitireceğim. Ne kadar ömrüm yettiyse gideceğim” dedi. 

Kadınlara sertifikalarını takdim eden Vali Yardımcısı Fatih Kaya, “Aile Destek Merkezi-2 kapsamında açmış olduğumuz okuma ve yazma kurslarımızda 13 kişi mezun ettik. Bunlar ikinci kademe kursları, yani ilkokulu bitirme kursları. Dolayısıyla burada 13 kadın kursu bitirerek mezun oldular, ilkokul mezunu oldular. Onların sertifika dağıtım törenlerini yaptık. İnşallah onlardan sözlerini aldık. Ortaokul, lise hatta üniversiteye devam edeceklerini ve inşallah Bingöl kadınları olarak da örnek olacaklarını bize ilettiler. Bizler de valilik olarak her daim onların arkasında olacağız” şeklinde konuştu. 
“O Bingöl kadınlarımızın yüzü oldu” 

66 yaşındaki Kıymet teyzenin herkese örnek olduğunu belirten Vali Yardımcısı Kaya, “Kıymet teyzemiz 66 yaşında 3 annesi ve 10 torunu var. Okuma yazma kursuna geçen sene itibariyle birinci kademeden başladı. Bu sene ikinci kademeyi de bitirdi. Üniversiteye gideceğini bize söylüyor, bizler de ona güveniyoruz. O Bingöl kadınlarımızın yüzü oldu, ADEM'lerin yüzü oldu. İnşallah okuma yazma bilmeyen kadınlara örnek olacak. Onların yüzü olacak. Ve inşallah onu ileriki zamanlarda üniversite mezunu olarak göreceğiz” şeklindeki ifadelere yer verdi. 
Sertifika törenine Vali Yardımcısı Fatih Kaya'nın yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Seyhan Savaş Yaraşır ile Aile Destek Merkezi-2 koordinatörü Dilan Bayraktar katıldı.

KAYNAK: İHA 

 


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın