28 Ocak 2023 Cumartesi

BİN İL DER'DEN ÖĞRENCİLERE BURS

Bursun belirlenen kriterlere göre verileceğini aktaran Başkan Atar: Amacımız, üniversite öğrencilerimizin bu zorlu koşullarında destekçisi olmak. Ayrıca 3 Bin ilköğretim öğrencisini de giydirmeyi planlıyoruz dedi.

22 KASIM 2022 SALI 16:18
0
759
0
AA aa
BİN İL DER`DEN ÖĞRENCİLERE BURS

Bursun belirlenen kriterlere göre verileceğini aktaran Başkan Atar: Amacımız, üniversite öğrencilerimizin bu zorlu koşullarında destekçisi olmak. Ayrıca 3 Bin ilköğretim öğrencisini de giydirmeyi planlıyoruz dedi.

İstanbul'da faaliyet gösteren Bingöl İli Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BİN İl DER), üniversite öğrencilerine yönelik burs çalışmasını tamamladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bürlükara, Güngören İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Ensari, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necmettin Eyyüpkoca, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Urfi Çetinkaya İlköğretim Okul Müdürü Ahmet Bitmez ve Güngören Eğitim Bir-Sen Başkan Yardımcısı Nurettin Atlı'dan oluşan eğitim komisyonu, Dernek Başkanı Halis Atar başkanlığında toplanarak burs kriterlerini belirledi.

Buna göre burs önceliği;  Yetim olan, anne babası ayrı olan, devlet okulunda olup babasının düzenli işi olmayan, devlet okulunda olup babasının düzenli işi olsa da asgari geçim koşullarının altında bulunan, özel üniversitelerde yüzde 100 burslu okuyup da maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler olarak sıralandı.

Halis Atar: “Eğitim yılı sonuna kadar aylık 500'er TL burs vereceğiz”

Bingöl İl Derneği olarak İstanbul'da okuyan öğrenciler başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde üniversite okumaya giden öğrencilerin kendilerine burs başvurusunda bulunduğunu belirten BİN İl DER Başkanı Halis Atar: “Burs önceliği istişare edip karara bağladık. Belirlenen sayıda öğrencimize eğitim yılı sonuna kadar aylık 500'er TL burs vereceğiz. Bu hususta özellikle dernek yönetimimize, üyelerimize, İstanbul'da ikamet eden hemşehrilerimiz başta olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“3 Bin öğrenciye giyim desteği için kolları sıvadık”

Sosyal sorumluluk kapsamında atılan adımların bursla sınırlı kalmayacağını aktaran Başkan Atar, yeni projelerinin de ilköğretim öğrencilerine yönelik giyim desteği olacağını belirtti.

‘Minik Bedenler Üşümesin Geleceğimiz Solmasın' Projesine start verdiklerini vurgulayan Atar: “Dernek yöneticilerimiz ve hayırseverlerimizin desteğiyle Bingöl'de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde 3 Bin ilköğretim öğrencisini giydirmeyi planlıyoruz. Giyim malzemeleri genel olarak bot ve monttan oluşacaktır. Çünkü memleketimizde havanın soğuk olması sebebiyle mont ve botun önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda katkıda bulunmak ya da burs vermek isteyenler bizlerle irtibata geçebilir” diye konuştu.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın