ÇAYIN TADI KAÇTI!

Genç ilçesinde ekmek ve lahmacun zammının ardından bir zamda çaya geldi. İlçenin ana besin maddelerinin başında gelen çaya 50 kuruş daha zam yapıldı ve çayın fiyatı 1 TL'den 1.5 TL'ye yükseldi.

12 KASIM 2021 CUMA 10:49
0
291
0
AA aa
ÇAYIN TADI KAÇTI!

Genç'te geçtiğimiz haftalarda bazı gıda ürünlerine zam yapılmış buda vatandaşın tepkisini çekmişti. Esnaflar, yapılan zammı keyfi olarak yapmadıklarını malzeme fiyatlarının çok yükseldiğini ifade ederek zam kararı aldıklarını belirtirken, vatandaşlar ise yapılan zamlarla birlikte alım güçlerinin düştüğünü bunun da kendilerini çok zor durumda bıraktığını ifade etti.

"ZAMLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR"

Ekmek, lahmacun, simit derken bir zamda çaya geldi. İlçe genelinde birçok kahvehane ve çay ocağında çay fiyatı 1 TL'den 1.5 TL'ye yükseldi. Konu ile ilgili konuşan bazı kahvehane sahipleri “İlçede çayın tarife fiyatı normalde 1 TL idi, ancak şeker, çay ve tüpe yapılan zamların ardından 1 TL bizi hiçbir şekilde kurtarmıyordu ve bizde kira, personel ve diğer giderleri çıkarmak adına 50 kuruş zam kararı aldık ve çayı bundan böyle 1.5 TL'ye satacağız"

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2021
10:07
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
Özel gereksinimli öğrenci olan Otizmli Muhammed Tuğa (16), yeteneği ile herkesi şaşırtıyor. Müzik öğretmenlerinin bir kez verdiği notayı enstrümanlar ile çalan Muhammed, birçok otistik öğrenciye de örnek teşkil ediyor.
02.12.2021
16:11
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, İlçeye bağlı köylerin ihtiyaç ve çalışmalarını yerinde tespiti için köy ziyaretlerine devam ediyor. Kaptanoğlu, Yenisu köyünü ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.
01.12.2021
20:01
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de dün itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulamanın başlamasıyla kentteki birçok oto lastikçe yoğunluk artarken, araç sahiplerinin en çok çıkma lastiklere rağbet gösterdiği öğrenildi.
01.12.2021
17:23
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
01.12.2021
17:19
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
Bingöl Amatör futbol liginde mücadele eden temsilcilerimizden Genç Demirspor, Beri İnşaat ve Taşımacılık Şirketi ile sponsorluk anlaşması yaptı.
01.12.2021
15:32
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Eskişehir'de istihdam edilmek üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 12 adet Geçici işçi alınacak.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın