DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kardeşlik Yılı Projesi kapsamında Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dede-Torun Hikâyeleri ve Anı Yarışmasında dereceye girenler Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu tarafından ödüllendirildi.

10 OCAK 2022 PAZARTESİ 14:15
0
879
0
AA aa
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bingöl Valiliği tarafından hayata geçirilen Kardeşlik Yılı projesinde çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında yürütücülüğünü Genç Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yaptığı Dede-Torun hikâyeleri yarışması düzenlendi.

Ortaokul ve Liseler arası düzenlenen yarışmaya yoğun başvuru olurken, yarışmacılardan dedenin anlatımı torunun ise yazımı ile yazılan eserler istendi. İstenilen eserlerde kuşaklar arası edebi ürünler ortaya çıkarken yapılan değerlendirme sonucu dereceye girenler Kaymakam Kaptanoğlu tarafından ödüllendirildi.

“DEDE İLE TORUNLARINI ÖDÜLLENDİRDİ”

1 ay süren yarışma sonucunda dereceye giren dede ve torunlarını Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu makamında kabul etti. Dereceye girenleri tebrik eden Kaptanoğlu, “Rojhat Savan-Sait Savan, Murat Tutkal-Bamala Tutkal, Dilan Taş-Sıddık Taş, ŞuhedaAslankıray-Selim Abrava, Rojin Haşimoğlu-Haşim Kaşar ve BeritanNasırbel-Ramazan Nasırbel'e ödüllerini takdim ederek başarılarından dolayı kutladı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın