ESNAF KAPILARINI AÇTI

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasında mavi kategoride yer alarak düşük risk iller arasına giren Genç ilçesinde normalleşme süreci ile esnaflar kapılarını açtı.

02 MART 2021 SALI 11:34
1
1043
0
AA aa
ESNAF KAPILARINI AÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüste “Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci” kararlarını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine risk gruplarına göre alınacak tedbirlere ilişkin genelge gönderdi.

Genelge kapsamında düşük risk grubunda yer alan Genç ilçesinde esnaflar, saat 07.00 itibariyle dükkanlarını açmaya başladı.

Hem genel hazırlık hem de müşteri bekleyen esnaf, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda dikkat istedi.

Pandemi nedeniyle uzun zamandır kapalı oldukların belirten kahvehane işletmecisi Aydın Tezel, kapalı oldukları süreçte devlet desteğinin de olduğunu söyledi.

Tezel,  “1 senedir ülkemizin ve bütün dünyanın içinde bulunduğu bu pandemiden dolayı malumunuz birçok işyerinin kapalı olduğu bir dönemdi. Pandemi çok büyük sıkıntılar yaşandı ama devletimiz bu süreç içinde bizleri unutmadı. Bizlere verilen yardımlardan dolay teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra açtık işyerimizi. Yüzde 50 kapasiteli çalışma düzeni aldık. İnşallah bu hastalık bitecek ve kurtulmuş olacağız” dedi.

Bu başarıdan dolayı sağlıkçılara teşekkür eden Hikmet Satık ise “Kısıtlamalar kalktı ve artık oturabileceğimiz bir ortam oluştu. Kafelerde, lokantalarda, kahvehanelerde. Mutluyuz. Bütün sağlıkçıları ve yetkilere teşekkür ederiz. İnşallah bu pandemi biter daha da mutlu oluruz” diye konuştu.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın