GELECEĞE NEFES OLDULAR!

Genç İlçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.

11 KASIM 2021 PERŞEMBE 15:22
0
267
0
AA aa
GELECEĞE NEFES OLDULAR!

Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleşen “Geleceğe Nefes” etkinliği kapsamında Doğanca Köyü mevkiinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. 
Etkinliğe Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 7 dönümlük alanda 5 bin fidan dikimi yapılırken, Bingöl kent genelinde ise 40 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Gençlerle birlikte geleceğe nefes olmaya devam ettiklerini belirten Orman İşletme İl Müdürü İbrahim Börü, “Bugün ilimizde 40 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Gençlerimizle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz. Diktiğimiz fidanlar toprağa can verecek. Son dönemlerde çıkan yangınlardan sonra yaptığımız bu ağaçlandırma faaliyetleri ormanlarımızın önemini biraz daha bize gösterdi. İnşallah geleceğe nefes olmaya devam edeceğiz” dedi. 
Arkadaşlarıyla birlikte fiden dikimi yapan öğrencilerden Furkan Tuğrul, “Fidan dikme etkinliğine geldik. Arkadaşlarımızla beraber kendi ellerimizle fidanlar diktik. Ve onlara can suyu verdik. Umarım büyürler, çok güzel ağaçlar haline gelirler” şeklinde konuştu. 
Elleriyle fidan dikimi yaptığı söyleyen 8 yaşındaki Zelal Su Varolgüneş ise “Geleceğe nefes olmak için fidan diktim, çok mutluyum. Ellerim su verdim, fidan diktim. Babam geldim ve çok mutluyum” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2021
10:07
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
Özel gereksinimli öğrenci olan Otizmli Muhammed Tuğa (16), yeteneği ile herkesi şaşırtıyor. Müzik öğretmenlerinin bir kez verdiği notayı enstrümanlar ile çalan Muhammed, birçok otistik öğrenciye de örnek teşkil ediyor.
02.12.2021
16:11
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, İlçeye bağlı köylerin ihtiyaç ve çalışmalarını yerinde tespiti için köy ziyaretlerine devam ediyor. Kaptanoğlu, Yenisu köyünü ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.
01.12.2021
20:01
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de dün itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulamanın başlamasıyla kentteki birçok oto lastikçe yoğunluk artarken, araç sahiplerinin en çok çıkma lastiklere rağbet gösterdiği öğrenildi.
01.12.2021
17:23
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
01.12.2021
17:19
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
Bingöl Amatör futbol liginde mücadele eden temsilcilerimizden Genç Demirspor, Beri İnşaat ve Taşımacılık Şirketi ile sponsorluk anlaşması yaptı.
01.12.2021
15:32
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Eskişehir'de istihdam edilmek üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 12 adet Geçici işçi alınacak.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın