21 Temmuz 2024 Pazar

GENÇ VİYADÜĞÜNDE SON VİRAJ!

Dev projede sona gelindi. Küpar rampası tarih oluyor, Dağın indirilip rampaların kaldırıldığı ve yolun kısaltıldığı bölgede inşa edilen ve bitme aşamasına getirilen viyadüğün kısa sürede hizmete alınması bekleniyor.

31 EKİM 2023 SALI 00:08
0
1705
0
AA aa
GENÇ VİYADÜĞÜNDE SON VİRAJ!

Bingöl-Diyarbakır karayolu ulaşımının önemli noktalarından biri olan Genç İlçesi Küpar rampası, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalarla sorun olmaktan çıkarılıyor. Dağın indirilip rampaların kaldırıldığı ve yolun kısaltıldığı bölgede inşa edilen ve bitme aşamasına getirilen viyadüğün de kısa sürede hizmete alınması bekleniyor. Karayolları 8. Bölge Müdürü Yusuf Güneş, viyadük çalışmalarında sona gelindiğini belirten videoyu “Çok az kaldı. Viyadük bitti, bağlantı yolları son aşamada. Böyle Çok Daha GENÇ'iz…” notuyla paylaştı.

"DİYARBAKIR YOLUNU KULLANACAKLAR GENÇ'E GİRMEYECEK"

Bağlantı yollarının yapılıp önemli oranda asfaltlanmaya hazır hale getirildiği, taş duvar seti çalışmalarının devam ettiği bölgede viyadük de önemli oranda tamamlandı. Her bir güzergahı 620 metre olan ve 18 açıklıklı çift tabliyeli viyadük, Genç ilçesi için çevre yolu vazifesi görecek olup, kış aylarında yoğun kar yağışı alan ve yaz aylarında yüksek tarım ve hayvancılık potansiyelinden dolayı taşıt trafiği artan bu güzergahta önemli avantajlar sunacak.Ağır tonajlı taşıt trafiği ve transit taşıt trafiğinin proje kapsamında yola alınmasıyla birlikte şehir içi trafiğinde de ciddi rahatlama sağlayacak.

"YOL, 2,4 KİLOMETRE KISALACAK"

Genç Viyadüğü ve 1,1 kilometrelik bağlantı yolunun tamamlanmasıyla Genç İlçesi merkezine girmeden kesintisiz yol geçişi sağlanarak 2,4 kilometrelik kısalma sağlanmış olacak. Çalışmalar kapsamında gelinen noktada; Genç Viyadüğü tamamlanmış olup bağlantı yolunda ise çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanarak viyadük hizmete açılacak.

"GÜNEŞ; “BÖYLE ÇOK DAHA GENÇ'İZNOTUYLA PAYLAŞTI"

Karayolları 8. Bölge Müdürü Yusuf Güneş, çalışmalardaki son durumu özetleyen videoyu sosyal medya hesabı X'te “Çok az kaldı. Viyadük bitti bağlantı yolları son aşamada. Böyle Çok Daha GENÇ'iz…” notuyla paylaştı.

Haber; SİNAN ATAN 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.07.2024
16:49
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
Kültür Mahallesi Muhtarı Halim Savuk, birçok sokakta sokak lambası olmadığını ifade ederek mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi.
18.07.2024
16:44
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
Genç Bingöl Karayolunda Toplu Konut İdaresi tarafından yapımına başlanan 800 konutun inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
18.07.2024
16:32
TANER: `HAKKINIZI HELAL EDİN`
TANER: 'HAKKINIZI HELAL EDİN'
Genç ilçesinde uzun yıllardır Ziraat Bankası Müdürlüğünü yürüten Necat Taner, Malatya Pütürge Ziraat Bankası Müdürlüğüne atandı. Taner, Genç'ten ayrılmanın zor olduğunu belirtirken, tüm Genç halkından helallik istediğini ifade etti.
18.07.2024
16:26
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, Bulgurlu Köyü'nde vatandaşlarla bir Saraya gelerek taleplerini dinledi.
18.07.2024
16:10
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
Tadı ve aroması ile son yıllarda 9 farklı dalda ödül alıp dünya birincilikleri bulunan ve geçtiğimiz hafta AB Coğrafi İşaret Tescili alan Bingöl balında hasat dönemi başladı. Genç ilçesi Çotela Dağı eteklerinde, yüzlerce çeşit çiçeğin bulunduğu yaylara 3 ay önce kovanlarını yerleştiren bal üreticileri, yaz sezonu ile birlikte bal hasadına başladı.
18.07.2024
01:10
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
Genç ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunup daha sonra Valilik koltuğuna oturanların sonuncusu ilçede yaptığı yatırımlar ile efsane diye adlandırılan Abdullah Köklü oldu. Köklü, kararname kapsamında Tokat Valisi olarak atandı.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın