09 Haziran 2023 Cuma

GÖKEL, ADAY ADAYI OLDU

Ses sanatçısı ve aktivist hemşerimiz Hivda Gökel, Yeşil Sol Parti'den Bingöl milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı.

31 MART 2023 CUMA 20:24
1
1462
0
AA aa
GÖKEL, ADAY ADAYI OLDU

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs'ta yapılmasının kararlaştırılması üzerine aday adaylığı süreci geçtiğimiz hafta itibari ile sona erdi. Bu yıl başvuru yoğunluğunun yaşandığı partilerden biri de HDP oldu. HDP'den 3'ü kadın 18 kişi aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuru yapanlar arasında Ses sanatçısı ve aktivist hemşerimiz Hivda Gökel'in Yeşil Sol Parti'den milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenildi.

HİVDA GÖKEL KİMDİR?

Hivda Gökel Diyarbakır Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı temel bilimler Bölümü'nden mezun olmuş, HADEP Gençlik Kolları GKM, MKM ve birçok STK'da aktivist olarak görev almış bir Kürd aydın ve sanatçısıdır. Genç Doğumlu olan Hivda Gökel, geçen yıl aramızdan ayrılan Kanaat Önderi İbrahim Halil Gökel'in (İbrahim Ağa'nın) kızıdır. Hivda Gökel, Kargapazarı, Botyan, Mıstan, Murtezan, aşire Solexan, ware merg, Yahkik, Zıkte, Çatax, Az, Hasenan, Sağyer, Tavz ve Xelifan'a kadar yayılan, Bingöl'ün il olmasını, Genç, Karlıova ve Solhan'ın ilçe olmasına olanak sağlayan, bu uğurda maddi ve manevi desteklerini imkanları dahilinde asla esirgemeyen yaklaşık 50 bin civarında bir nüfusa hitap eden bir aileye mensuptur. Hivda Gökel aynı zamanda aile olarak, kaotik dönemlerde Çatışma – Çözümü ne dair süreçleride başarı ile yönetmiş, Kan davalarında güveni inşa etmiş bir geleneği de temsil etmektedirler. Bu sebeple Hivda Gökel'in adaylığı Bingöl genelinde geniş yankı uyandırdı diyebiliriz

HABER : SİNANA ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.06.2023
13:23
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
TBMM'de yemin ederek resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk ziyaretini memleketi Bingöl'e gerçekleştirecek. Pazar günü saat 13.00'te Kültür Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelip tebrikleri kabul edecek olan Yılmaz'ın gelişi için hazırlıklara başlandığı bildirildi.
08.06.2023
12:17
BİNGÖL BALINA PARİS`TEN 4 ÖDÜL
BİNGÖL BALINA PARİS'TEN 4 ÖDÜL
2022 yılında dünya birincisi olan Bingöl Balı, bu kez de Paris'ten 4 ödül ile döndü. Paris Bal Ödülleri, (Paris International Honey Awards - PIHA) 3'ü altın biri platinium olmak üzere 4 ödül Bingöl balına verildi.
06.06.2023
19:46
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
Şampiyon olup BAL Ligine yükselen Yeni Genç Muratspor ve Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray'ın dev bayrakları Genç ilçesinde tarihi köprüye asıldı.
03.06.2023
22:26
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
02.06.2023
16:37
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan ve bölgeye elektrik dağıtım hizmeti veren Fırat EDAŞ'ın Genç İlçe Yöneticiliği görevine Usame Seydaoğlu atandı.
01.06.2023
17:07
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince öğrenci ve muhtarlara yönelik Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında seminerler verildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın