15 Ağustos 2022 Pazartesi

HARÇLIKLARIYLA HEDİYE GÖNDERDİLER

Muğla'da görev yapan Gençli öğretmen Cemal Emen'in öğrencileri örnek bir çalışmaya imza attı. Harçlıklarını biriktiren öğrenciler çok sayıda hediye alarak Genç ilçesindeki akranlarına gönderdi.

04 MAYIS 2021 SALI 01:08
9
1804
1
AA aa
HARÇLIKLARIYLA HEDİYE GÖNDERDİLER

Muğla'nın Milas İlçesinde Merkez Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencileri “Paylaştığın Senindir, Biriktirdiğin Değil” projesi başlatarak harçlıklarını biriktirmeye başladı. Genç'te uzun yıllar görev yapan ve her kesimin sevgisini kazanan Cemal Öğretmenleri ve Milas Belediyesi'nin de desteğiyle aldıkları hediyeleri Genç ilçesi Günkondu köyü Yeniçağ İlkokulu'ndaki arkadaşlarına gönderdi.

Öğrenciler biriktirdikleri harçlıklarıyla akranlarına spor ayakkabı, forma, şort, tişört, kız öğrencilere ise pantolon, tişört, 5 futbol, 5 voleybol topu, kırtasiye malzemesi, projeksiyon, tablet ve Milas belediyesi tarafından laptop ile 21 tane satranç takımı hediye gönderdi.

“ÇOCUKLARDAN CEMAL ÖĞRETMENE VE AKRANLARINA TEŞEKKÜR”

Genç ilçesinde uzun yıllar öğretmenlik yapan ve her kesimin sevgisini kazanan Cemal Emen, Genç'te ki köy çocuklarını unutmayarak anlamlı bir etkinlik başlattı. Anlamlı etkinliğin amacına değinen Emen şu ifadeleri kullandı;  “Değerlerin toplum içinde var olması ve sürdürülebilmesi için özellikle çocuklara kazandırılması temeldir. Çocuklar yardımlaşma ve paylaşma duygularıyla doğmazlar. Bunun için aile içi eğitimin, okulun, çevrenin yadsınamaz bir etkisi söz konusudur. Bireyler değerleri aile içerisinde kazanmaya başlar ve toplumun etkisiyle süreç devam eder. Biz de bu bilinçle öğrencilerimiz farkındalık projesi yapalım dedik ve yaptık. Çocuklarımız harçlıklarını biriktirerek ülkenin diğer ucundaki akranlarına çeşitli hediyeler aldı ve teslim ettik. Onların mutluluğuna ortak olduk” dedi.

Günkondu Yeniçağ ilkokulunda okuyan çocuklar ise, hem Cemal öğretmene hem de hediyeleri gönderen akranlarına teşekkürlerini iletti.


YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_79)
04 Mayıs 2021 Salı 12:12
Bu ülkeyi ancak öğretmenler güzelleştir.
#DOPDOĞRU#
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın