HELAL OLSUN SİZE!

43 yaşındaki Nevin Demir, çocuk yaşta maddi imkânsızlardan dolayı bir dönem ailesinden ayrı kalarak koruyucu aileye verildi. Sonrasında evlenen ve 2 erkek çocuğu olan Demir, Koruyucu Aile hizmeti çerçevesinde bir kız çocuğu sahiplenerek hem kız çocuğu hasretini gidermiş oldu hem de örnek bir davranış sergiledi.

20 MAYIS 2022 CUMA 11:11
0
1571
0
AA aa
HELAL OLSUN SİZE!

Bingöl'de yaşayan ve aslen Sinoplu olan 22 yıllık evli Nevin-Yücel Demir çifti, birçok aileye örnek olacak davranış sergiledi.

Çocuk yaşta ailesinin maddi imkansızlığından dolayı başka bir ailenin yanına verilen Nevin Demir, bir dönem ailesinden ayrı yaşamak zorunda kaldı.

İlkokul bitirdikten sonra biyolojik annesinin yanına giden Nevin Demir, yine maddi imkansızlıklardan dolayı sadece ilkokulu bitirebildi.

Daha sonra Yücel Demir ile tanışıp evlenen anne Demir, 2 erkek çocuk sahibi oldu. Eşinin işlerinden dolayı İstanbul'dan Bingöl'e 2 yıl önce taşınan çift, kız çocuğu hasretlerini bitirmek için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu.

Burada kuruma evlat edinme talebiyle başvuran çift, koruyucu aile modelinden yararlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Koruyucu Aile Birimi'nden ‘Koruyucu Aile' statüsü alan çift, yaklaşık 8 ay önce bir kız çocuğuyla birlikte 3 çocuk sahibi oldu.

  “EKSİK BÜYÜDÜM, HEP ANNE VE BABA EKSİKLİĞİ VARDI”

Maddi imkanlardan dolayı bir dönem ailesinden uzak kalan, anne ve baba hasreti çeken Nevin Demir, eksik büyüdüğünü söyledi.

Anne Demir, “5 kardeştik, 5-6 yaşlarındayken ailem ben daha iyi şartlarda okuyayım diye bir dönem beni bir hanımın yanına gönderdiler. Belirli bir süre orada kaldım ve sonra ailemin yanına geri döndüm. Sonrasında dayım çocuğu olmadığı için beni alıp okutmak istedi, bir dönem de onun yanında kaldım ve sonrasında yine anneme geri döndüm. İlkokul mezunuyum devam edemedim. Eksik büyüdüm, hep anne ve baba eksikliği vardı. Yıllar sonra eşimle tanıştım, evlendik ve 2 oğlumuz oldu. 2 yıl önce eşimin işinden dolayı, pandemi süreciydi, eşimin İstanbul'a gidip gelmesi sıkıntı olunca burada kalmaya karar verdik” dedi.

  “1 YIL KADAR DA BEKLEDİK VE SONRA KIZIMIZA KAVUŞTUK”

Başvurudan sonra bir süre beklediklerini ve sonra kızına kavuştuklarını söyleyen Anne Demir, “Kendim bu eksikliği çok iyi bildiğim için eşim de kız çocuğu özleminden sürekli bahsediyordu, çocuklarım da hep bir kız kardeşleri olsun istiyordu. Sosyal hizmetlere başvurumuz yaptık, bir süre bekledik ve sonra kızımıza kavuştuk. Çok güzel bir duyguymuş. Karadeniz'den kayın validem ve kayın babam geldiler. Tam o sırada bize telefon geldi. Biz aslında biraz çekindik, aile büyüklerimize bu konuyu nasıl açacağımızı bilemedik. Sonra kızımız geldi, anne ve babamız da onunla tanışınca çok mutlu oldular, çok sevdiler. Kreşe gidiyor, şarkılar öğrendi, dans ediyor ve çok mutlu. Onu da öyle mutlu gördükçe biz de çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

  “İKİ ERKEK EVLADIM VAR. BİR KIZ ÇOCUĞU İSTEDİK”

Kardeşlerini erkek ve çocukları erkek olan ve kız çocuğu hasreti çektiğini söyleyen Yücel Demir, kızları geldikten sonra evlerine ayrı bir neşe geldiğini söyledi.

Demir, “Mesleğim gereği 5 yıl önce Bingöl'e yerleştim. Tabi ki ilk başta ailem yanımda yoktu, 3 yıl kadar yalnız yaşadım. Ailemi getirmeye karar verdikten sonra bir kız çocuğumuzun olmasını istedik. Bunun da en büyük sebebi kız çocuklarına hayranlığım ve hasret oluşum. İki erkek evladım var. Bir kız çocuğu istedik ve kuruma başvurduk. Sağ olsun kurum bizden desteğini esirgemedi. Evlatlık ve koruma adı altında başvurumuzu yaptık. Kızımızı aldıktan sonra evimizin içinde farklı bir heyecan, farklı bir neşe belirdi. Eşimin gösterdiği gayret ve çabalarla bu sonuca ulaştık. Çok mutluyuz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
01.07.2022
17:24
DAP, GENÇ`E 9 ATÖLYE KURACAK
DAP, GENÇ'E 9 ATÖLYE KURACAK
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün DAP'a sunduğu 800 Bin TL'lik Tasarım Beceri Atölyeleri ile Düşünen, Tasarlayan, Üreten ve Gelişen Genç Projesi 212 proje arasında en yüksek puanı alarak desteklenmeye hak kazandı. Proje kapsamında 9 adet Tasarım Beceri Atölyesi açılacak
01.07.2022
12:10
VEFA PROJESİYLE YÜZLERİ GÜLÜYOR
VEFA PROJESİYLE YÜZLERİ GÜLÜYOR
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesindeki Vefa ekipleri, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yaklaşan Kurban Bayramı öncesi temizlemeye başladı. Projede dezavantajlı 15 kadında bu şekilde istihdam ediliyor.
01.07.2022
10:50
TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI
TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI
Şehirlerarası otobüs ve Uçak bilet fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar, trene yöneldi. Kurban Bayramı öncesi trenlerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaşınca TCDD, mevcut tarifelere ek olarak 2 ek daha sefere koydu.
01.07.2022
09:01
VEDA YEMEĞİYLE UĞURLANDILAR
VEDA YEMEĞİYLE UĞURLANDILAR
Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesince hazırlanan 2022 adli ve idari yargı ana kararnamesi ile tayini çıkan hâkim ve savcılara mesai arkadaşları veda yemeği düzenledi.
30.06.2022
13:12
PROTOKOLDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
PROTOKOLDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
Koruyucu Aile Günü dolayısıyla koruyucu ailelerin ve il protokolünün katılımı ile farkındalık yürüyüşü yapıldı. 
30.06.2022
11:42
GENÇLİ İŞÇİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ
GENÇLİ İŞÇİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Bodrum'da, bir oto yıkamacıda çalışan 17 yaşındaki Gençli hemşerimiz Yusuf Bozyiğit'e yüksek voltajlı elektrik çarptı. 10 dakika boyunca kalbi duran, başta akciğerleri olmak üzere pek çok iç organında tahribat meydana gelen Bozyiğit, İzmir'de gördüğü tedavi sonucu adeta ölümden döndü
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın