HESAREK KAYAK MERKEZİ DOLDU TAŞTI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin son yıllarda en çok tercih edilen kayak merkezi Hesarek'te, hafta sonu yoğunluğu yaşandı. İş stresini atmak isteyen binlerce vatandaş, aileleriyle gelip hem kayak yaptı hem de halaylar çekti.

09 OCAK 2022 PAZAR 12:42
0
1290
0
AA aa
HESAREK KAYAK MERKEZİ DOLDU TAŞTI

Son yıllarda bölgenin en çok tercih edilen ve geçmiş yıllarda 200 bine aşkın ziyaretçi ağırlayan Bingöl'ün kayak merkezi Hesarek, sezon açılmasıyla yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

İl merkezine 34 kilometre mesafede yer alan, yılın neredeyse 5 ayı karın eksilmediği 2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağı eteklerindeki kayak merkezinde kar kalınlığı 60 santimetreye ulaştı.

Profesyonel ve amatör kayakçılara, pistleri, teleski, telesiyej ve babylift mekanik sistemleriyle keyifli zaman geçirme fırsatı sunan Hesarek Kayak Merkezi'nde haftasonunda yoğunluk yaşandı.

Bingöl başta olmak üzere Elazığ, Diyarbakır, Batman, Kayseri gibi birçok ilden gelen vatandaşlar, aileleriyle birlikte eğlence dolu vakitler geçirdi.

Özellikle Diyarbakır'dan gelen gezi kulüpleri hem kayak yaptı hem de yöresel halk oyunları oynayarak haftasonunun tadını kayak merkezinde çıkardı.

“İLK DEFA GELDİK, ÇOK BEĞENDİK”

Ailesiyle birlikte Elazığ'dan ilk kez Hesarek Kayak Merkezi'ne geldiğini söyleyen İbrahim Tarkuş, merkezi çok beğendiğini söyledi.

Tarkuş, “Elazığ'dan geliyoruz. Çocuklarla haftasonu stres atmak amacıyla geldik, beğendik, çok güzel. Çok güzel bir yer yapmışlar. Bingöl'e, Doğu Anadolu bölgesine hayırlı olsun. İlk defa geldik, çok beğendik. Çevremizdeki arkadaşlarımıza, dostlarımıza tavsiye edeceğiz” dedi.

“80 KİŞİLİK GRUP DİYARBAKIR'DAN GELDİ”

Hesarek Kayak Merkezi'nin tüm güvenlik önlemlerinin alındığı söyleyen ve 80 kişilik bir grupla Diyarbakır'dan geldiklerini belirten Mehmet Seçil, “ 80 kişilik grubumuzla Hesarek Kayak Merkezi'ne geldik. Ortam güzel, neşeli, sıcak. Tüm güvenlik önlemleri alınmış durumda. Çok güzel bir yer, herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Biraz daha yatırım yapılması halinde Hesarek'in Türkiye'nin popüler bir kayak merkezi olacağını söyleyen vatandaşlardan Selami Bulşu, “Bugün kalabalık. Türkiye'nin birçok yerinden özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelenler var. Diyarbakır, Elazığ bölgesinden yerli turistin buraya yoğun olarak geldiğini görüyoruz çok da mutlu oluyoruz. Biraz daha geliştirilebilirse konaklama açısından, çok daha profesyonel kayak tesisi haline gelirse Türkiye çapında popüler bir kayak tesisi olur” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın