01 Nisan 2023 Cumartesi

HİJYEN UNUTULDUĞU İÇİN HASTALIK PİK YAPTI

Son dönemde artan gribal enfeksiyonlar hakkında açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Doktor Burak Buzgan, Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması son dönemde hastalıkların pik yapmasına sebep oldu dedi.

26 OCAK 2023 PERŞEMBE 16:41
3
751
0
AA aa
HİJYEN UNUTULDUĞU İÇİN HASTALIK PİK YAPTI

Genç ilçesinde son dönemde artan hastalıklar ürkütücü seviyeye ulaştı. Artan hastalıkların vatandaşlar tarafından basite alındığını ve bunun da büyük bir hata olduğunu ifade eden Doktor Buzgan, tüm herkesin sosyal mesafeye uymasını ve hijyene dikkat etmelerini istedi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan İlçe Sağlık Müdürü Doktor Burak Buzgan, “Şuanda  Reserve, İnfluenza ve Kovid gibi hastalıklar birbirine karışmış durumda. Buda hastalıkları pik seviyeye çıkarıyor. Bunun başlıca sebeplerinden biride geçen yıl vatandaşlarımız maske, mesafe ve hijyene uyarken bu yıl üçünün de unutulmasıdır. Sosyal mesafenin unutulması ve kahvehanelerde vatandaşlarımızın iç içe oturmaları gribal enfeksiyonları daha da artırmaktadır. Bize gelen hastaların hemen hepsinde aynı semptomlar mevcut. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz hijyene gereken önemi göstersinler” şeklinde konuştu.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın