İYİLİKTE YARIŞACAKLAR!

Genç Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, İyilik Oyunları Projesi kapsamında öğrencilere iyilik yapmanın faydaları anlatılacak ve proje kapsamında en çok iyilik yapan öğrenciler ödüllendirilecek.

24 KASIM 2021 ÇARŞAMBA 17:11
1
269
0
AA aa
İYİLİKTE YARIŞACAKLAR!

Genç Kaymakamlığı ve Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmesi planlanan "İyilik Oyunları Projesi" lansman toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda okul proje ekibi başkanlarına tanıtıldı.

Proje kapsamında öğrencilerin iyilik kültürü kazanmaları amacıyla 21 iyilik direktifi belirlenirken, Bu iyilik direktifleri her hafta sınıflarda kura ile dağıtılacak ve öğrenciler kendilerine çıkan iyilik direktifini hafta boyunca gerçekleştirip sınıf öğretmenine görsellerini ulaştıracaklar.  Yine proje kapsamında çıkan iyilik direktifine göre "Yaşlılara eşyalarını taşımada yardım et" direktifi çıkan öğrenci yaşlılara eşya taşımada yardım ettiği her anı öğretmeni ile paylaşacak. Öğretmenlerde kendilerine ulaştırılan görsellere göre öğrencileri puanlayacaklar ve bu şekilde liderler belirlenerek ödüllendirilecekler.

"DERECEYE GİREN ÖRGENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK"

Yürütülecek olan projede amacın, öğrencilere iyilik kültürü aşılamak ve toplumsal bağları kuvvetlendirmek olduğu belirtilirken, haftalık birincilere film eşliğinde patlamış mısır ziyafeti verilecekken, okul birincisi olan öğrenciler ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzme havuzunda yüzme etkinliğine götürülecek. Yıl sonunda ise  yıl boyunca toplamda en fazla puanı alan 6 öğrenci ise yılın iyilik kahramanı olarak ödüllendirilecek"

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2021
10:07
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
Özel gereksinimli öğrenci olan Otizmli Muhammed Tuğa (16), yeteneği ile herkesi şaşırtıyor. Müzik öğretmenlerinin bir kez verdiği notayı enstrümanlar ile çalan Muhammed, birçok otistik öğrenciye de örnek teşkil ediyor.
02.12.2021
16:11
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, İlçeye bağlı köylerin ihtiyaç ve çalışmalarını yerinde tespiti için köy ziyaretlerine devam ediyor. Kaptanoğlu, Yenisu köyünü ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.
01.12.2021
20:01
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de dün itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulamanın başlamasıyla kentteki birçok oto lastikçe yoğunluk artarken, araç sahiplerinin en çok çıkma lastiklere rağbet gösterdiği öğrenildi.
01.12.2021
17:23
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
01.12.2021
17:19
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
Bingöl Amatör futbol liginde mücadele eden temsilcilerimizden Genç Demirspor, Beri İnşaat ve Taşımacılık Şirketi ile sponsorluk anlaşması yaptı.
01.12.2021
15:32
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Eskişehir'de istihdam edilmek üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 12 adet Geçici işçi alınacak.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın