21 Temmuz 2024 Pazar

KONU YANLIŞ YERE ÇEKİLDİ!

Gözütok Muhtarı Buketçi: 'Sayın Kaymakamımız da iyi niyet ve samimiyetiyle her köye koşmaya, talepleri karşılamaya, davetlere icabet etmeye gayret gösteriyor. Bir usul hatası düşünülebilir ama tamamen iyi niyetle gerçekleşen bir programdır.

06 TEMMUZ 2024 CUMARTESİ 11:10
1
835
0
AA aa
KONU YANLIŞ YERE ÇEKİLDİ!

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Gözütok köyü Hoşek mezrasında, köy sakinlerinin kendi imkanlarıyla 100 metrelik bir sondaj çalışması sonucunda içme suyuna kavuşmaları dolayısıyla program düzenlendi. Programa Kaymakam Muhammet Güzel, İlçe Jandarma Komutan vekili Beyazıt Bestami Uyan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Muhammet Deniz, İlçe Özel İdare Müdürü Muhittin Kaya ve İlçe Orman İşletme Şefi Çetin İnan katıldı.

Programın ‘usul hatası' bakımından eleştirisel olarak haberlere yansıması üzerine Gözütok Köyü Muhtarı Abdulselam Buketçi açıklamada bulundu.

KAMUDAN TALEBİMİZ OLMADI! YANLIŞ ANLAŞILMA OLSUN İSTEMİYORUZ

Sondaj çalışmasına dair kamudan herhangi bir taleplerinin olmadığını, kendi imkanlarıyla bu suyu çıkardıklarını ifade eden Muhtar Buketçi:

“Kendimiz çalışmayı yapıp suyu çıkardık. Bu vesileyle de Sayın Kaymakamımızı köyümüze davet ettik. Kendisi de tamamen iyi niyet ve samimiyetiyle davetimize icabet etti, kaynakların sınırlı olduğu bu dönemde böylesi bir hizmeti kendi imkanlarımızla kazandırmış olmamızdan da gurur duydu, teşekkür etti. Bu vesileyle köyümüzün ihtiyaçları hususunda da istişarelerimiz oldu. Kendisi de imkanlar dahilinde tüm köylerin sıkıntılarını çözme gayretinde olduğunu belirtti. Malumunuz kaynaklar sınırlı, talepler sınırsızdır. Bölgemizde herkesin birtakım beklentileri vardır, olacaktır da. Sayın Kaymakamımız da iyi niyet ve samimiyetiyle her köye koşmaya, talepleri karşılamaya, davetlere icabet etmeye gayret gösteriyor. Bir usul hatası düşünülebilir ama tamamen iyi niyetle gerçekleşen bir programdır. Konunun özeti budur. Bu hususta yanlış anlaşılmaların düzeltilmesini istiyorum” dedi.

HABER:SİNAN ATAN

 

ÖNCEKİ HABER

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.07.2024
16:49
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
Kültür Mahallesi Muhtarı Halim Savuk, birçok sokakta sokak lambası olmadığını ifade ederek mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi.
18.07.2024
16:44
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
Genç Bingöl Karayolunda Toplu Konut İdaresi tarafından yapımına başlanan 800 konutun inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
18.07.2024
16:32
TANER: `HAKKINIZI HELAL EDİN`
TANER: 'HAKKINIZI HELAL EDİN'
Genç ilçesinde uzun yıllardır Ziraat Bankası Müdürlüğünü yürüten Necat Taner, Malatya Pütürge Ziraat Bankası Müdürlüğüne atandı. Taner, Genç'ten ayrılmanın zor olduğunu belirtirken, tüm Genç halkından helallik istediğini ifade etti.
18.07.2024
16:26
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, Bulgurlu Köyü'nde vatandaşlarla bir Saraya gelerek taleplerini dinledi.
18.07.2024
16:10
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
Tadı ve aroması ile son yıllarda 9 farklı dalda ödül alıp dünya birincilikleri bulunan ve geçtiğimiz hafta AB Coğrafi İşaret Tescili alan Bingöl balında hasat dönemi başladı. Genç ilçesi Çotela Dağı eteklerinde, yüzlerce çeşit çiçeğin bulunduğu yaylara 3 ay önce kovanlarını yerleştiren bal üreticileri, yaz sezonu ile birlikte bal hasadına başladı.
18.07.2024
01:10
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
Genç ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunup daha sonra Valilik koltuğuna oturanların sonuncusu ilçede yaptığı yatırımlar ile efsane diye adlandırılan Abdullah Köklü oldu. Köklü, kararname kapsamında Tokat Valisi olarak atandı.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın