KÜREKLER ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇEKİLDİ

Genç ilçesinde ilk defa okullar arası Rafting yarışması yapıldı. 5 lisenin katıldığı şampiyonada Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birincilik ipini göğüsledi.

18 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 15:55
0
1361
0
AA aa
KÜREKLER ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇEKİLDİ

Genç Kaymakamlığı ve Belediye destekleriyle Murat Nehri'nin daha fazla değerlendirilmesi ve nehir sporlarına ev sahipliği yapması için 1 yıl önce Eğitmen Arif Kaya öncülüğünde başlattığı Rafting sporu her geçen yaygınlaşıyor.

Rafting sporunun ilçe halkı tarafından çok sevilmesi ve bu spora her geçen artan ilginin olması hasebiyle ilçe tarihinde de ilk defa yarışmalar düzenlendi. Büyük bir heyecana sahne olan yarışmalara vatandaşlarda yoğun ilgi gösterirken 5 takım birinci olmak için zorlu Murat Nehri parkurunda mücadele etti.

“ŞAMPİYONLUK İPİNİ İBN-İ SİNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ GÖĞÜSLEDİ”

5 Lise takımının katıldığı ve Murat Nehrinin azgın sularında yapılan yarışmalarda kıyasıya bir yarış ortaya çıkarken birinciliği Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinciliği, Genç Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise, Şehit Mehmet Koçdağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elde etti.

 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
01.07.2022
17:24
DAP, GENÇ`E 9 ATÖLYE KURACAK
DAP, GENÇ'E 9 ATÖLYE KURACAK
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün DAP'a sunduğu 800 Bin TL'lik Tasarım Beceri Atölyeleri ile Düşünen, Tasarlayan, Üreten ve Gelişen Genç Projesi 212 proje arasında en yüksek puanı alarak desteklenmeye hak kazandı. Proje kapsamında 9 adet Tasarım Beceri Atölyesi açılacak
01.07.2022
12:10
VEFA PROJESİYLE YÜZLERİ GÜLÜYOR
VEFA PROJESİYLE YÜZLERİ GÜLÜYOR
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesindeki Vefa ekipleri, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yaklaşan Kurban Bayramı öncesi temizlemeye başladı. Projede dezavantajlı 15 kadında bu şekilde istihdam ediliyor.
01.07.2022
10:50
TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI
TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI
Şehirlerarası otobüs ve Uçak bilet fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar, trene yöneldi. Kurban Bayramı öncesi trenlerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaşınca TCDD, mevcut tarifelere ek olarak 2 ek daha sefere koydu.
01.07.2022
09:01
VEDA YEMEĞİYLE UĞURLANDILAR
VEDA YEMEĞİYLE UĞURLANDILAR
Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesince hazırlanan 2022 adli ve idari yargı ana kararnamesi ile tayini çıkan hâkim ve savcılara mesai arkadaşları veda yemeği düzenledi.
30.06.2022
13:12
PROTOKOLDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
PROTOKOLDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
Koruyucu Aile Günü dolayısıyla koruyucu ailelerin ve il protokolünün katılımı ile farkındalık yürüyüşü yapıldı. 
30.06.2022
11:42
GENÇLİ İŞÇİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ
GENÇLİ İŞÇİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Bodrum'da, bir oto yıkamacıda çalışan 17 yaşındaki Gençli hemşerimiz Yusuf Bozyiğit'e yüksek voltajlı elektrik çarptı. 10 dakika boyunca kalbi duran, başta akciğerleri olmak üzere pek çok iç organında tahribat meydana gelen Bozyiğit, İzmir'de gördüğü tedavi sonucu adeta ölümden döndü
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın