METRUK BİNALAR YIKILDI

Genç İlçesinde tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk binalar yıkılıyor. Genç Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri kaderine terk edilen 3 metruk binayı iş makineleriyle yıktı.

10 KASIM 2021 ÇARŞAMBA 17:14
0
277
0
AA aa
METRUK BİNALAR YIKILDI

Çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, metruk binaların görüntü kirliliğinin yanı sıra madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelmesi nedeniyle sosyal tehlike arz ettiğini söyledi. Metruk binaların yıkımını mahalle sakinleri ile bina sahiplerinin başvurusu üzerine yaptıklarını vurguladı.

“METRUK BİNALAR MADDE BAĞIMLILARININ YUVASI HALİNE GELMESİN”

Kaderine terk edilmiş ve virane durumdaki bu tür binaların maalesef ki kokulu ve uçucu madde bağımlılarının yuvası haline gelebileceğini söyleyen Başkan Dirik, “Bu nedenle biz de sorumlu belediyecilik anlayışıyla ilçe sınırları içerisindeki bu tür binaların yıkımlarını mahalle sakinlerimizin ve bina sahiplerinin dilekçelerine istinaden gerekli incelemeleri yaptıktan sonra gerçekleştiriyoruz. Merkezdeki mahallerimizde olduğu gibi ilçemize yeni bağlanan mahallelerimizde de belediyecilik hizmetlerimizi en iyi şekilde yerine getirerek, en iyi yaşam koşullarını oluşturma gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar varsa bize en kısa süre ulaşmalarıdır."

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2021
10:07
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
Özel gereksinimli öğrenci olan Otizmli Muhammed Tuğa (16), yeteneği ile herkesi şaşırtıyor. Müzik öğretmenlerinin bir kez verdiği notayı enstrümanlar ile çalan Muhammed, birçok otistik öğrenciye de örnek teşkil ediyor.
02.12.2021
16:11
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, İlçeye bağlı köylerin ihtiyaç ve çalışmalarını yerinde tespiti için köy ziyaretlerine devam ediyor. Kaptanoğlu, Yenisu köyünü ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.
01.12.2021
20:01
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de dün itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulamanın başlamasıyla kentteki birçok oto lastikçe yoğunluk artarken, araç sahiplerinin en çok çıkma lastiklere rağbet gösterdiği öğrenildi.
01.12.2021
17:23
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
01.12.2021
17:19
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
Bingöl Amatör futbol liginde mücadele eden temsilcilerimizden Genç Demirspor, Beri İnşaat ve Taşımacılık Şirketi ile sponsorluk anlaşması yaptı.
01.12.2021
15:32
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Eskişehir'de istihdam edilmek üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 12 adet Geçici işçi alınacak.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın