ÖĞRENCİLER BİLİMDEKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çaytepe Ortaokulu tarafından birbirinden farklı projelerin yer aldığı TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarda, öğrenciler tarafından geliştirilen çeşitli projeler görücüye çıktı.

25 KASIM 2021 PERŞEMBE 15:00
2
256
0
AA aa
ÖĞRENCİLER BİLİMDEKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile (TUBİTAK) Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘‘Eğitimde İşbirliği Protokolü'' kapsamında öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel 12 özgün proje, Genç Çaytepe Ortaokulu'nda yapılan açılışla sergilendi.

Serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tezekten biyogaz deneyi, Topraksız tarım, emniyet kemeri tokasına son, elektrikli bisiklet, ısıtmalı mont, kum sarkacı ve daha birçok proje katılımcılardan tam not alırken, projenin yürütücüsü öğretmen Yunus Gezgin, tüm öğrencilerin yaklaşık iki aylık çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen 12 projede öğrencilerin bir ürün ortaya koymak için gösterdikleri çabanın takdire şayan olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Gezgin, "Bilim fuarları geleceğin bilim adamlarına şimdiden fırsat verme ve akıllarında bilim ışığı yakmak adına bizim için çok önemli. Okul müdürü  Mehmet Ali İnanç ve projede destek olan öğretmen arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

DİNLER: "BU PROJELERLE ÖĞRENCİLERİMİZE ÖZGÜVEN GELİYOR"

Bilim fuarının öğrencilere özgüven aşıladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ise,"Tübitak projelerimiz Tübitak'ın desteklediği projelerdir. Projelerle ilgili öğretmen ve öğrencilerimiz çok ciddi çalışmalar yaptılar. Yaptıkları projelerin sergilerini gezdik. Hakikaten öğrencilerimizin şimdiden projeye alıştırma konusunda ciddi faydaları var. Bu projelerle öğrencilerimize özgüven geliyor. Özgüvenle birlikte yavrularımız geleceğe daha iyi bakıyorlar. İnşallah ülkemizin geleceği adına büyük ümitler veriyor bizlere. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürler ediyorum başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.12.2021
10:07
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
YETENEĞİ İLE HERKESİ ŞAŞIRTIYOR
Özel gereksinimli öğrenci olan Otizmli Muhammed Tuğa (16), yeteneği ile herkesi şaşırtıyor. Müzik öğretmenlerinin bir kez verdiği notayı enstrümanlar ile çalan Muhammed, birçok otistik öğrenciye de örnek teşkil ediyor.
02.12.2021
16:11
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
KAPTANOĞLU, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, İlçeye bağlı köylerin ihtiyaç ve çalışmalarını yerinde tespiti için köy ziyaretlerine devam ediyor. Kaptanoğlu, Yenisu köyünü ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.
01.12.2021
20:01
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI, YOĞUNLUK ARTTI
Ülke genelinde olduğu gibi Genç ilçesinde de dün itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulamanın başlamasıyla kentteki birçok oto lastikçe yoğunluk artarken, araç sahiplerinin en çok çıkma lastiklere rağbet gösterdiği öğrenildi.
01.12.2021
17:23
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
YETİMLER SEVİNDİRİLDİ!
Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 'Bir Bot, Bir Mont' projesi kapsamında Genç İlçesinde yetim çocuklara mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
01.12.2021
17:19
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
BERİ İNŞAAT DEMİRSPORA SPONSPOR OLDU
Bingöl Amatör futbol liginde mücadele eden temsilcilerimizden Genç Demirspor, Beri İnşaat ve Taşımacılık Şirketi ile sponsorluk anlaşması yaptı.
01.12.2021
15:32
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Eskişehir'de istihdam edilmek üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 12 adet Geçici işçi alınacak.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın