09 Haziran 2023 Cuma

ÖĞRENCİLER İŞİTME TESTİNDEN GEÇİRİLDİ

Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik işitme testi taraması uygulaması yapıldı.

31 MART 2023 CUMA 20:16
1
822
0
AA aa
ÖĞRENCİLER İŞİTME TESTİNDEN GEÇİRİLDİ

İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Okul Çağı Çocuklarda İşitme Tarama Programı kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik tarama yapılıyor.

İşitme konusunda sağlık problemi yaşayan öğrenciler, ilgili sağlık kuruluşlarına sevk ediliyor.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Bozgan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen işitme testi uygulamasının ilçedeki tüm okullardaki ilkokul birinci sınıf öğrencilerine uygulanacağını söyledi.

İşitmenin sadece bebeklik döneminde değil, çocukluk döneminin her evresinde büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Bozgan, "Sağlık personelimiz tarafından yapılan uygulamalarda öğrencilerin işitme problemi varsa bunun erken dönemde teşhis edilmesi ve önlem alınması amaçlanıyor. Tarama testlerimiz merkez ve köylerde devam edecek." dedi.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.06.2023
13:23
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
TBMM'de yemin ederek resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk ziyaretini memleketi Bingöl'e gerçekleştirecek. Pazar günü saat 13.00'te Kültür Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelip tebrikleri kabul edecek olan Yılmaz'ın gelişi için hazırlıklara başlandığı bildirildi.
08.06.2023
12:17
BİNGÖL BALINA PARİS`TEN 4 ÖDÜL
BİNGÖL BALINA PARİS'TEN 4 ÖDÜL
2022 yılında dünya birincisi olan Bingöl Balı, bu kez de Paris'ten 4 ödül ile döndü. Paris Bal Ödülleri, (Paris International Honey Awards - PIHA) 3'ü altın biri platinium olmak üzere 4 ödül Bingöl balına verildi.
06.06.2023
19:46
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
Şampiyon olup BAL Ligine yükselen Yeni Genç Muratspor ve Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray'ın dev bayrakları Genç ilçesinde tarihi köprüye asıldı.
03.06.2023
22:26
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
02.06.2023
16:37
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan ve bölgeye elektrik dağıtım hizmeti veren Fırat EDAŞ'ın Genç İlçe Yöneticiliği görevine Usame Seydaoğlu atandı.
01.06.2023
17:07
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince öğrenci ve muhtarlara yönelik Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında seminerler verildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın