09 Haziran 2023 Cuma

ÖĞRENCİLERE SINAV DOPİNGİ

Genç ilçesinde Liseye Geçiş Sınavı (L.G.S) sınavına hazırlanan öğrenciler, sınav öncesi kayak merkezine götürüldü.

22 OCAK 2019 SALI 18:20
0
2093
0
AA aa
ÖĞRENCİLERE SINAV DOPİNGİ

Genç ilçesinde 100 öğreci Liseye Geçiş Sınavı (L.G.S) sınavı öncesi kayak merkezine götürüldü. Kayak merkezinde stres atan öğrenciler moral depolarken,  Geziye Genç Kaymakam Vekili Fatih Okumuş, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan,  AK Parti İlçe Başkanı Bilal Sağlar, Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ve öğrenciler katıldı.

Genç Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Gök Mavi Yer Beyaz" projesi hazırladı. Proje kapsamında okullarında yüksek karne notu alan öğrenciler ile okul içi ve dışında örnek davranışlarda bulunan 100 öğrenci  Haserek kayak merkezine götürüldü. LGS sınavı öncesi öğrencilerin stresini azaltması hedeflenen bu projede öğrenciler, hem kayak yaptı, hem de eğlenme fırsatı buldu. Hayatlarında ilk defa kayak merkezini gören öğrenciler dolu dolu bir gün geçirerek moral depoladı.

Çocukların bu tip projelerle daha fazla mutlu olduğunu dile getiren Genç Kaymakam Kaymakamı Vekili Fatih Okumuş, “Öğrencilerin gezi öncesi gözlerindeki ışıltıyı ve merakı görmek bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimiz bu geziyle ilk defa kayak merkezini gördü. Yaptığımız bu projeyle öğrencilerimiz birbirleriyle kaynaşıp çok güzel dostluklar edindi. Bu projeyi hazırlamamızda ki amacımız, kırsalda okuyan öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını yükseltmekti. İnşallah bunda da başarılı olmuşuzdur. Bu tarz projelerimizi gelecek zamanlarda da yapacağız. Kaymakamlık olarak tüm çalışmalarımız çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmesi içindir” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
08.06.2023
13:23
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
İLK ZİYARETİ MEMLEKETİNE OLACAK!
TBMM'de yemin ederek resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk ziyaretini memleketi Bingöl'e gerçekleştirecek. Pazar günü saat 13.00'te Kültür Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelip tebrikleri kabul edecek olan Yılmaz'ın gelişi için hazırlıklara başlandığı bildirildi.
08.06.2023
12:17
BİNGÖL BALINA PARİS`TEN 4 ÖDÜL
BİNGÖL BALINA PARİS'TEN 4 ÖDÜL
2022 yılında dünya birincisi olan Bingöl Balı, bu kez de Paris'ten 4 ödül ile döndü. Paris Bal Ödülleri, (Paris International Honey Awards - PIHA) 3'ü altın biri platinium olmak üzere 4 ödül Bingöl balına verildi.
06.06.2023
19:46
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
ŞAMPİYONLARIN BAYRAĞI KÖPRÜYE ASILDI
Şampiyon olup BAL Ligine yükselen Yeni Genç Muratspor ve Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray'ın dev bayrakları Genç ilçesinde tarihi köprüye asıldı.
03.06.2023
22:26
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
YILMAZ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLDU
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
02.06.2023
16:37
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
SEYDAOĞLU, GÖREVE BAŞLADI
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan ve bölgeye elektrik dağıtım hizmeti veren Fırat EDAŞ'ın Genç İlçe Yöneticiliği görevine Usame Seydaoğlu atandı.
01.06.2023
17:07
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
ÖĞRENCİ VE MUHTARLARA KKKA EĞİTİMİ VERİLDİ
Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince öğrenci ve muhtarlara yönelik Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında seminerler verildi.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın