ÖLÜME TERKEDİLDİLER!

Genç İlçesine bağlı Çaytepe Köyünde yaşananlar bu kadarına da pes dedirtti. Yaz mevsiminde çalıştırılan eşekler, kışın masraftan kurtulmak için sahipleri tarafından doğaya bırakılarak, ölüme terk edildi.

31 ARALIK 2021 CUMA 12:02
1
894
0
AA aa
ÖLÜME TERKEDİLDİLER!

Kış mevsiminin gelmesiyle dışarıya salınan hayvanlar, kar yağışı ile beraber soğuklardan olumsuz etkilendi. Genç ilçesine bağlı bazı köylerde yaz mevsiminde çalıştırılan eşekler, kışın masraftan kurtulmak için sahipleri tarafından doğaya bırakılarak, ölüme terk edildi. Kırsala bırakılan eşekler karın yağmasıyla birlikte yavrularıyla zor günler geçirdiği gözlendi.

Çaytepe köyüne kimler tarafından bırakıldığı bilinmeyen eşekler soğuk hava nedeniyle zor günler yaşıyor. Dondurucu soğuklar ile beraber yiyecek sıkıntısı da yaşayan sahipsiz hayvanlar ölüme terk edildi. Her tarafın karla kaplı olması yüzünden sahipsiz eşeklerin çöplerde yiyecek arayarak besleniyorlar.

"MUHTAR ÖZTÜRK'TEN SERT TEPKİ"

Çaytepe Köyü'ne başka köylerden getirilip bırakılan yaklaşık 20 eşeğin dondurucu soğuklarda ölüme terk edilmesine Köy Muhtarı Asım Öztürk sert tepki gösterdi. Öztürk; "Kendi köylerinde olan hiçbir eşeği kışın dışarı salmıyoruz. Kendi köylülerim bu konuda çok duyarlılar. Köyümüze dışarıdan getirilip bırakılan yaklaşık 20 tane eşek var. Sahipleri yazın kullanıp kışın soğukta dışarı bırakıyor. Bu çok canice bir durum. Yazın çalıştırılan yaklaşık 20 eşek, sahipleri tarafından masraflarından kurtulmak için kara kışta sokağa terk edildi. Bizim köylülerimiz duruma tepki göstererek, sahipsiz eşekleri, yem ve besi maddeleri getirerek, beslemeye çalışıyor ama nereye kadar bu devam edebilir. Herkesin kendine göre yem stoğu var. Yazık, günahtır" dedi.

"KIŞIN BİR FAYDASI OLMADIĞI İÇİN BÖYLE ÖLÜME TERK EDİYORLAR'

Köy sakinlerinden Taner Basçık ise, hayvanların yazın çalıştırılıp, kışın ölüme terk edilmesine tepki göstererek, Bu hayvanlar, Müslüman olan bir yörenin hayvanlarıdır. Sahipleri de Müslüman. Getirip bizim köyümüze bırakmak da işin ayrı bir boyutu" diye sitem etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın