ŞEHİT İŞÇİLER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Genç ilçesinde elektrik arızasını gidermek için giden ekibe ait aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı infilak etti, 2 işçi şehit oldu.  Şehitler Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin ardından son yolcuğuna  uğurlandı.

02 EKİM 2021 CUMARTESİ 21:14
1
1854
0
AA aa
ŞEHİT İŞÇİLER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Edinilen bilgiye göre, Bingöl'ün Genç ilçesi Yolaçtı  köyünde yaşanan elektrik arızasını gidermek için giden Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş'ye ait aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı patlatıldı. Patlama sonucu, Emrullah Anşin (41) ve Ömer Faruk Kaya (31)  şehit oldu. 

Anşin ve Kaya için bugün Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy  Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin,  Bingöl Vali Vekili Fatih Kaya, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ailesi ve vatandaşlar katıldı. 

Düzenlenen törenin  ve kılınan cenaze namazının ardından Emrullah Anşin,  Şeyh Ahmet Mezarlığına,  Ömer Faruk Kaya ise Şehir Mezarlığına defnedildi. 

Güvenlik güçlerince bölgede bölücü terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi 

 

 

 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın