21 Temmuz 2024 Pazar

ŞİFALI SUYA YOĞUN İLGİ

Genç İlçesi Sağgöze Köyünde bulunan ve göz hastalıklarına iyi geldiği belirtilen doğal kaynak suyunu (AwaHém) ziyaret eden vatandaşlar, suyun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

08 TEMMUZ 2024 PAZARTESİ 18:33
1
526
0
AA aa
ŞİFALI SUYA YOĞUN İLGİ

Genç İlçesinde bir gurup vatandaş, Sağgöze (GeléRiz) Köyü Sarım Çayı yakınında bulunan ve bölge sakinlerince ‘awahém' denilen kaynak suyunu ziyaret etti.  Göz hastalıklarına iyi geldiği ifade edilen kaynak suyundan kullanan vatandaşlar, suyun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak suyunun gözlere iyi geldiğini duyduğu için bölgeye gittiğini ifade eden Mehmet Söyler adlı vatandaş: “Bu suyu daha önce sürekli duyuyordum. Hatta tanıdığım ve gözlük kullandığını bildiğim bir arkadaşım burayı ziyaret ettikten sonra gözlüklere ihtiyaç duymamaya başladı. Bende artık yaşım ile paralel göz sorunları yaşamaya başladım ve buraya gelmeye karar verdim. Rabbim bir dert vermişse dermanını da mutlaka vermiştir. Bizde şifayı rabbimin verdiği bu doğal nimette arıyoruz.” Dedi

Arkadaşlarının tavsiyesi ile bölgeye gittiğini ifade eden Sadullah Anılır isimli vatandaş ise: “Bende bu suyun göz başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi geldiğini duymuştum. Arkadaşlarım ile buraya gelmeye karar verdik. Yerin altından tıpkı bir maden suyu gibi fokurdayarak çıkan suya kafamızı sokup gözlerimizi açtık. Rabbim şifa etsin inşallah” dedi

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.07.2024
16:49
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
Kültür Mahallesi Muhtarı Halim Savuk, birçok sokakta sokak lambası olmadığını ifade ederek mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi.
18.07.2024
16:44
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
Genç Bingöl Karayolunda Toplu Konut İdaresi tarafından yapımına başlanan 800 konutun inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
18.07.2024
16:32
TANER: `HAKKINIZI HELAL EDİN`
TANER: 'HAKKINIZI HELAL EDİN'
Genç ilçesinde uzun yıllardır Ziraat Bankası Müdürlüğünü yürüten Necat Taner, Malatya Pütürge Ziraat Bankası Müdürlüğüne atandı. Taner, Genç'ten ayrılmanın zor olduğunu belirtirken, tüm Genç halkından helallik istediğini ifade etti.
18.07.2024
16:26
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, Bulgurlu Köyü'nde vatandaşlarla bir Saraya gelerek taleplerini dinledi.
18.07.2024
16:10
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
Tadı ve aroması ile son yıllarda 9 farklı dalda ödül alıp dünya birincilikleri bulunan ve geçtiğimiz hafta AB Coğrafi İşaret Tescili alan Bingöl balında hasat dönemi başladı. Genç ilçesi Çotela Dağı eteklerinde, yüzlerce çeşit çiçeğin bulunduğu yaylara 3 ay önce kovanlarını yerleştiren bal üreticileri, yaz sezonu ile birlikte bal hasadına başladı.
18.07.2024
01:10
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
Genç ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunup daha sonra Valilik koltuğuna oturanların sonuncusu ilçede yaptığı yatırımlar ile efsane diye adlandırılan Abdullah Köklü oldu. Köklü, kararname kapsamında Tokat Valisi olarak atandı.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın