TİYATRO SEVERLER NEFES'TE BULUŞTU

Annelik, insan olmak, kardeşlik, barış gibi temaların işlendiği Nefes isimli tek kişilik oyun, tiyatro severlerden tam not aldı.

19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA 16:53
3
758
0
AA aa
TİYATRO SEVERLER NEFES`TE BULUŞTU

Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesince organize edilen ‘Nefes' adlı tiyatro oyunu yoğun bir katılımla Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde sergilendi. Sanatçı Nazlı Çığa'nın sahne aldığı tiyatro gösterimine İlçe Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Işılar, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Gün, Kurum amirleri ve çok sayıda tiyatrosever katıldı. 

Yunus Emre ile Hacı Bektaş-ı Veli arasında "Buğday mı istersin yoksa nefes mi?" sorusuyla bilinen olay üzerinden günümüze göndermelerde bulunan oyunda sanatçı Nazlı Çığa, davetlileri müzik eşliğinde tarihsel bir yolculuğa çıkardı. ‘Annelik', ‘İnsan olmak', ‘Kardeşlik', ‘Barış' gibi değerlere vurgu yapan Çığa daha sonra Yunus Emre ile Hacı Bektaşi Veli Hazretleri arasında yaşanan menkıbeye değindi. Kıtlık zamanı buğday isteyen Yunus Emre'ye Hacı Bektaş-ı Veli'nin sorduğu "Buğday mı istersin yoksa nefes mi?" sorusu üzerinden mesajlar verirken seyirciden ise tam not alarak ayakta alkışlandı. 
Tiyatro gösterimi sonunda Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu tarafından Nazlı Çığan'a teşekkür edildi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın