21 Temmuz 2024 Pazar

TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI

Şehirlerarası otobüs ve Uçak bilet fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar, trene yöneldi. Kurban Bayramı öncesi trenlerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaşınca TCDD, mevcut tarifelere ek seferler ilave etti.

13 HAZİRAN 2024 PERŞEMBE 14:40
0
837
0
AA aa
TREN YOLCULUĞUNA RAĞBET ARTTI

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle otobüs ve uçak biletleri de uçuşa geçti. Okulların tatil oluşunun yanı sıra yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle de memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar, artan fiyatlar karşısında soluğu daha ekonomik olan tren ile seyahate yöneldi. 

OTOBÜS VE UÇAK FİYATLARI CEP YAKIYOR!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, farklı şehirlerde bulunan akrabalarıyla birlikte bayram geçirmek isteyen ailelerin ulaşım ücretleri cep yakıyor. Akaryakıt zammı sonrası iyice zamlanan şehirlerarası yolcu taşıma ücretleri bayram yoğunluğuyla birlikte içinden çıkılmaz bir hal almış oldu. İstanbul'dan Bingöl'e gelmek isteyen Bingöllü bir yolcu otobüs yolculuğu için Bin 550, uçakla seyahat etmek istediği takdirde ise en az 2 Bin 500 TL'yi gözden çıkarmış olacak. Hal böyle iken tren seferlerinin uygun olması vatandaşları tren ile yolculuğuna sevk ediyor. 

“TREN YOLCULUĞUNDA DOLULUK YÜZDE YÜZE ULAŞTI”

Uçak ve otobüslerde hem yer sıkıntısı hem de biletlerin çok pahalı olması nedeniyle vatandaşlar tren yolculuğuna yöneliyor. Kurban Bayramının da yaklaşmasıyla beraber biletlere ilgi artınca TCDD, mevcut tarifelere ek olarak seferler ilave etti. Tren biletleri ise 300 TL ile 500 TL arasında değişiyor.

HABER:SİNAN ATAN

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.07.2024
16:49
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
VATANDAŞLAR TELEFON FENERİYLE YÜRÜYOR
Kültür Mahallesi Muhtarı Halim Savuk, birçok sokakta sokak lambası olmadığını ifade ederek mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi.
18.07.2024
16:44
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR!
Genç Bingöl Karayolunda Toplu Konut İdaresi tarafından yapımına başlanan 800 konutun inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
18.07.2024
16:32
TANER: `HAKKINIZI HELAL EDİN`
TANER: 'HAKKINIZI HELAL EDİN'
Genç ilçesinde uzun yıllardır Ziraat Bankası Müdürlüğünü yürüten Necat Taner, Malatya Pütürge Ziraat Bankası Müdürlüğüne atandı. Taner, Genç'ten ayrılmanın zor olduğunu belirtirken, tüm Genç halkından helallik istediğini ifade etti.
18.07.2024
16:26
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
KAYMAKAM GÜZEL, KÖYLÜLERLE BULUŞTU
Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, Bulgurlu Köyü'nde vatandaşlarla bir Saraya gelerek taleplerini dinledi.
18.07.2024
16:10
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
DÜNYANIN EN İYİ BALINDA HASAT ZAMANI
Tadı ve aroması ile son yıllarda 9 farklı dalda ödül alıp dünya birincilikleri bulunan ve geçtiğimiz hafta AB Coğrafi İşaret Tescili alan Bingöl balında hasat dönemi başladı. Genç ilçesi Çotela Dağı eteklerinde, yüzlerce çeşit çiçeğin bulunduğu yaylara 3 ay önce kovanlarını yerleştiren bal üreticileri, yaz sezonu ile birlikte bal hasadına başladı.
18.07.2024
01:10
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
EFSANE KAYMAKAM VALİ OLDU!
Genç ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunup daha sonra Valilik koltuğuna oturanların sonuncusu ilçede yaptığı yatırımlar ile efsane diye adlandırılan Abdullah Köklü oldu. Köklü, kararname kapsamında Tokat Valisi olarak atandı.
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın