VATANDAŞIN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU!

Genç ilçesinde son zamanlarda korku ve paniğe neden olan sokak köpekleri, Genç Belediyesi tarafından toplanmaya başlandı. Barınağa götürülen sokak köpeklerinin bakımları ise Belediye tarafından yapılacak.

31 ARALIK 2021 CUMA 15:53
0
991
0
AA aa
VATANDAŞIN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU!

Genç ilçesinde sayıları hızla artan başıboş sokak köpekleri vatandaşlar arasında korku ve paniğe neden oldu. Vatandaşın çağrısı üzerine harekete geçen Belediye ekipleri ise sokak köpeklerini toplayıp Genç İçin Bir Saat gönüllü üyeleri tarafından yapılan barınağa götürdü. Çalışmalarını devam ettiren Belediye ekipleri sokak sokak gezerek başıboş köpekleri yakalamak için mücadele verirken, Vatandaşlar ise sokak köpeklerinin Genç-Diyarbakır arasındaki yerleşim merkezleri ve karakollardan toplanıp ilçe merkezi yakınlarına getirilip bırakıldıkları iddiasında bulundu. Vatandaşlar, can sıkan iddialarının araştırılıp böylesi bir sorumsuzlukta bulunan kişi yada kişiler hakkında gerekli cezai müeyyidelerin uygulanmasını beklediklerini ifade etti.

"BAKIMLARINI BELEDİYE ÜSTLENECEK"

Sayıları her geçen gün artan ve nereden geldikleri bilinmeyen sokak köpeklerinin toplanması için yoğun bir çalışma yürüten Belediye ekipleri şuana kadar yaklaşık 30 sokak köpeğini barınağa yerleştirirken kalan köpeklerinde barınağa alınması için çalışmalarını yürütüyor. Barınağa alınan köpeklerin bakımları yine belediye tarafından üstlenecek ve İlçe Milli Müdürlüğünden de destek istenecek ve yeme içmeleri için okullardan arta kalan yemekler kullanılacak.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın